Jak ujawniła „Gazeta Wrocławska”, przed wybuchem domowej roboty bomby na jednym z przystanków, tamtejsza policja dostała anonimowy telefon z żądaniem 30 sztabek złota. W przeciwnym razie Wrocławianie mogą oczekiwać, że będą wybuchały kolejne bomby.

Jak informowaliśmy wcześniej, w czwartkowe popołudnie na jednym z wrocławskich przystanków ok. godziny 14 eksplodowała bomba domowej roboty. Jak zrelacjonował rzecznik wrocławskiej Straży Pożarnej, kierowca autobusu został poinformowany o dziwnym pakunku znajdującym się w pojeździe. Mężczyzna (zgodnie z obowiązującym we Wrocławiu regulaminem dot. niezidentyfikowanych pakunków) postanowił go wynieść na zewnątrz a chwilę potem doszło do eksplozji. Jak się okazało, dziwnym pakunkiem była domowej roboty bomba. Był to pojemnik o pojemności ok. 3 litrów. Została zbudowana z saletry, śrub i metalowych nakrętek.

Teraz pojawiły się nowe fakty w tej sprawie. Jak ujawniła „Gazeta Wrocławska”, na kilka godzin przed wybuchem, ktoś zadzwonił na numer alarmowy 112 i zażądał 30 sztabek złota.

 – Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzał. Na Krakowską 71 macie dostarczyć 30 kilogramów złota w sztabkach. Jeśli nie, we Wrocławiu będą wybuchały bomby – głosił anonimowy telefon. Kilka godzin później na jednym z przystanków wybuchła domowej roboty bomba.

Dziennikarzom wrocławskiej gazety udało się nieoficjalnie ustalić, że szantażysta został zatrzymany przez policję tuż po pierwszym wybuchu. Policja bada teraz jaki jest związek pomiędzy dwoma wydarzeniami.

Jak również przekonuje w oficjalnym oświadczeniu wrocławska policja, odpowiedzialny za podłożenie bomby w jednym z autobusów nie został jeszcze zatrzymany. By uniemożliwić dalsze podkładanie bomb i przyspieszyć ujęcie poszukiwanego, policja opublikowała jego wizerunek.

Poszukiwany ma około 25 lat, około 180 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, pociągłą twarz bez zarostu i ciemnobrązowe włosy. Ubrany był w ciemną bluzę z kapturem i czarne dresowe spodnie.

fot. wroclaw.policja.gov.pl
fot. wroclaw.policja.gov.pl

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta wrocławska

...

Zobacz również