Córka Tyszkiewicz była świadkiem samobójstwa. Słynny artysta wbił sobie nóż

Córka Tyszkiewicz była świadkiem samobójstwa. Słynny artysta wbił sobie nóż

Beata Tyszkiewicz weszła w związek małżeński z Andrzejem Wajdą w 1967 roku. Owocem ich miłości była córka, Karolina, która urodziła się jeszcze przed ślubem pary. W jej życiorysie odnaleźć możemy naprawdę wstrząsające wydarzenie, o którym do dziś mówi się w atmosferze skandalu.

Ukochana córka Tyszkiewicz, Karolina Wajda przeżyła naprawdę wstrząsające chwile, które bez wątpienia na zawsze utkwiły w jej pamięci. 19 lat temu w posiadłości kobiety w Głuchach doszło bowiem do szokującego samobójstwa.

Beata Tyszkiewicz w centrum horroru

Bartłomiej Frykowski, znany operator filmowy, którego Wajda doskonale znała, na jej oczach miał wbić sobie w brzuch nóż. Kobieta przez długi czas twierdziła, iż zrobił to będąc odurzony alkoholem. - Karolina rozmawiała z Bartkiem w kuchni, ale nie wiem o czym. Za chwilę biegła w moją stronę: "Kasiu, Bartek pchnął się nożem" - opowiedziała o sprawie znajoma córki Tyszkiewicz. - Tego wieczoru był pijany, chwiał się na nogach. Trzymał nóż, skierowany ostrzem do brzucha, obiema rękoma. Odwrócił się do mnie: "Ja ci pokażę mój świat, którego ty nie widzisz" – powiedział i dźgnął się w brzuch. Usiadł na krześle. Jedną ręką wyjął nóż, drugą trzymał się za brzuch. Myślałam, że udaje. Ale on podniósł koszulkę, zobaczyłam trochę krwi i jelita wychodzące na zewnątrz. Rana mogła mieć około 6 cm - ujawniła sama Wajda w trakcie śledztwa. Co zaskakujące, w czasie badania ciała Frykowskiego okazało się, iż miał we krwi jedynie 0,6 promila alkoholu. Jest to więc zdecydowanie mniej, niż mogłoby wynikać z zeznań córki reżysera i aktorki.

Jak zginął Bartłomiej Frykowski?

- Śledztwo było skandaliczne. Na miarę kompetencji posterunku w Głuchach. Niestety, w 99 proc. w Polsce taka nieudolność jest rutyną. Regularnie oglądam dokumenty na Discovery Investigation na temat sposobów zabezpieczenia śladów i dowodów. I nawet jeśli w chwili obecnej nie można wysnuć żadnej hipotezy, czy też znaleźć sprawcy, to one są na tyle zabezpieczone, że po 15 czy 20 latach do tego się wraca. Bo są nowe metody ustalenia DNA - opowiedział więc o sprawie poproszony o komentarz policjant. Do tej pory opinia publiczna ma więc wątpliwości co do prawdziwości ustaleń służb. Sprawa została jednak oficjalnie zamknięta i rzadko się do niej powraca. Beata Tyszkiewicz musiała przeżyć prawdziwy horror, kiedy jej córka znalazła się w centrum tak traumatycznych wydarzeń.Najlepsze newsy dnia:

  1. Jaworowicz chciałaby o tym zapomnieć. Wstyd ciągnie się za nią od lat
  2. Aneta Zając walczy z chorobą. Z aktorką jest coraz gorzej
  3. Wydało się! Jaruzelska miała romans z legendą polskiego kina
Następny artykuł