Beata Tyszkiewicz: Andrzej Wajda skardł jej serce, mają dzieci

Beata Tyszkiewicz: Andrzej Wajda skardł jej serce, mają dzieci

Beata Tyszkiewicz Andrzej Wajda byli kiedyś małżeństwem. Ta informacja nie jest do końca znana fanom polskiego show-biznesu, którzy nie podejrzewaliby tak uznanej pary polskiego kina o romans. Okazuje się nawet, że reżyser i aktorka doczekali się córki.

Beata Tyszkiewicz Andrzej Wajda parą zostali 13 maja 1967 roku. Małżeństwo, które trwało tylko rok, było niezwykle burzliwym doświadczeniem dla reżysera, jak też samej aktorki. Pomimo krótkiego stażu związku, para doczekała się nawet dziecka. Jak wyglądała historia miłości dwóch tak ważnych postaci polskiego kina?

Beata Tyszkiewicz Andrzej Wajda

Po raz pierwszy Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda mieli się poznać, kiedy legendarny reżyser realizował zdjęcia do kultowego obrazu Samson, w którym udział wzięła wywodząca się z arystokracji aktorka. - Kiedy go spotkałam pierwszy raz, Andrzej był nieprawdopodobnie piękny. Wyglądał jak Paul Newman. I wszystko, co mówił, było mądre - opowiadała po latach Tyszkiewicz. Pomimo drobnej roli ikony polskiego kina, to poczuła ona zauroczenie wobec mężczyzny i niebawem para zakochanych zaczęła się potajemnie spotykać, ponieważ reżyser był związany wtedy ze swoją drugą żoną - Zofią Żuchowską. Związek Wajdy z Tyszkiewicz ostatecznie jednak wyszedł na światło dzienne i Żuchowska rozwiodła się z późniejszym zdobywcą Oscara w 1967 roku. Od razu po unieważnieniu małżeństwa, reżyser i aktorka postanowili przestać się kryć ze swoją miłością i wzięli ślub. Pomimo tego, że małżeństwo przetrwało tylko rok, nie brakowało w nim emocji. Para nawet doczekała się dziecka.

Karolina Wajda

Karolina Wajda jest jedynym dzieckiem ze związku reżysera i ikony kina. Kobieta urodziła się 29 marca 1967 i próbowała swoich sił w aktorstwie. Pomimo braku powodzenia i niedorównania osiągnięciom swoich rodziców, kobieta nadal aktywnie bierze udział w polskim show-biznesie, opowiadając o swoim ojcu. Ostatnio przegrała w sprawie spadkowej swojego ojca na rzez czwartej żony Wajdy, Krystyny Zachwatowicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Wajda dzieci

Jedynym dzieckiem Andrzeja Wajdy była Karolina Wajda. Pomimo tego, że reżyser ostatecznie nic nie przyznał swojej córce w testamencie, to ta za jego życia dostała dworek Norwida pod podwarszawskim Radzyminem, a także mieszkanie w Warszawie.

Beata Tyszkiewicz dzieci

Aktorka oprócz Karoliny Wajdy wychowywała także Wiktorię Padlewską, której ojcem był Jacek Padlewski. Kobieta także próbowała iść w ślady swojej matki, jednak nieskutecznie. ZOBACZ TAKŻE
  1. Czy Kuba Wojewódzki ma bielactwo? Wstrząsające spekulacje mediów i fanów
  2. Pocałunek Neptuna. Wyjaśniamy, co to jest 
  3. Ilu mężów miała Doda? Nie skończyło się na jednym 
  4. Przepowiednie na 2019. Jackowski i inni ujawniają przyszłość! 
  5. Andrzej Grabowski schudł. Aktor uratował swoje życie w ostatnim momencie 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News