Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów

Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów Źródło: Screen/Youtube/Weare.pl

Beata Tyszkiewicz jest pierwszą damą polskiego filmu, która zawsze urzeka stylem i klasą. Zawsze niechętnie wspomina o swoich bliskich, jednak na jaw wyszły wstrząsające fakty - jej babcia była zakonnicą, a dziadka spotkał tragiczny los.

Beata Tyszkiewicz urodziła się w warszawskim Wilanowie i pochodzi z rodziny o korzeniach arystokratycznych. Kiedy patrzy się na eleganckie kreacje aktorki i jej pełne klasy zachowania, nikogo nie dziwi ten fakt. Od lat uznawana jest za największą damę polskiego show-biznesu, która jednak bardzo rzadko opowiada o swoich bliskich. Okazuje się, że losy jej rodziny są zadziwiające - jej babcia była zakonnicą, a dziadka spotkał potworny, niezwykle krwawy los. 

Beata Tyszkiewicz niechętnie o tym wspominała

Beata Tyszkiewicz zwykle nie dzieliła się z fanami faktami o tym, jaki wpływ na życie jej rodziny, miał wybuch II wojny światowej. Losy jej dziadków w okrutny sposób zostały naznaczone przez ten międzynarodowy konflikt zbrojny. Odcisnęło to piętno na samej aktorkę i jej rodzeństwie.

Mało osób wie, że babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Powody wybrania takiej drogi ściśle związane są z tragicznymi losami jej męża, którego spotkała straszna śmierć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Babcia Tyszkiewicz była zakonnicą

Aktorka zdecydowała się opowiedzieć zagmatwaną i bolesną historię swojej rodziny. W 1944 roku Niemcy wyrzucili rodziców jej ojca z pałacu, jednak nie to było najdramatyczniejszym wydarzeniem w tamtym okresie. Hilterowcy rozstrzelali wszystkich mężczyzn mieszkających w pałacu, łącznie niestety z dziadkiem Beaty Tyszkiewicz, Tadeuszem

Babcia aktorki, Irena Jezierska-Tyszkiewiczowa, długo nie mogła otrząsnąć się po utracie męża i w końcu zdecydowała się włożyć habit. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach i przybrała imię Franciszka Maria. Zajmowała się tam pomaganiem osobom niewidomym i ociemniałym. Decyzja o wybraniu akurat tego zakonu najprawdopodobniej wynikała z tego, że jej matka w wieku 22 lat prawie straciła wzrok.

Po wojnie rodzinie Beaty Tyszkiewicz nie udało się odzyskać pałacu, ponieważ został on zniszczony przez Niemców. Tyszkiewiczowie utracili również bardzo wiele cennych, rodzinnych pamiątek, w tym portretów i drogich mebli. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Media martwią się o zdrowie Julii Wieniawy. Jej choroba daje złe znaki
  4. Magda Gessler żąda fortuny od restauracji, w której przeprowadzała "Kuchenne Rewolucje". Ogromne oszustwo
  5. Z ostatniej chwili: Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Rodzina aktorki właśnie przekazała wiadomość o jej śmierci. "To koniec"

Źródło: Kobieta.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu