Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów

Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów Źródło: Screen/Youtube/Weare.pl

Beata Tyszkiewicz jest pierwszą damą polskiego filmu, która zawsze urzeka stylem i klasą. Zawsze niechętnie wspomina o swoich bliskich, jednak na jaw wyszły wstrząsające fakty - jej babcia była zakonnicą, a dziadka spotkał tragiczny los.

Beata Tyszkiewicz urodziła się w warszawskim Wilanowie i pochodzi z rodziny o korzeniach arystokratycznych. Kiedy patrzy się na eleganckie kreacje aktorki i jej pełne klasy zachowania, nikogo nie dziwi ten fakt. Od lat uznawana jest za największą damę polskiego show-biznesu, która jednak bardzo rzadko opowiada o swoich bliskich. Okazuje się, że losy jej rodziny są zadziwiające - jej babcia była zakonnicą, a dziadka spotkał potworny, niezwykle krwawy los. 

Beata Tyszkiewicz niechętnie o tym wspominała

Beata Tyszkiewicz zwykle nie dzieliła się z fanami faktami o tym, jaki wpływ na życie jej rodziny, miał wybuch II wojny światowej. Losy jej dziadków w okrutny sposób zostały naznaczone przez ten międzynarodowy konflikt zbrojny. Odcisnęło to piętno na samej aktorkę i jej rodzeństwie.

Mało osób wie, że babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Powody wybrania takiej drogi ściśle związane są z tragicznymi losami jej męża, którego spotkała straszna śmierć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Babcia Tyszkiewicz była zakonnicą

Aktorka zdecydowała się opowiedzieć zagmatwaną i bolesną historię swojej rodziny. W 1944 roku Niemcy wyrzucili rodziców jej ojca z pałacu, jednak nie to było najdramatyczniejszym wydarzeniem w tamtym okresie. Hilterowcy rozstrzelali wszystkich mężczyzn mieszkających w pałacu, łącznie niestety z dziadkiem Beaty Tyszkiewicz, Tadeuszem

Babcia aktorki, Irena Jezierska-Tyszkiewiczowa, długo nie mogła otrząsnąć się po utracie męża i w końcu zdecydowała się włożyć habit. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach i przybrała imię Franciszka Maria. Zajmowała się tam pomaganiem osobom niewidomym i ociemniałym. Decyzja o wybraniu akurat tego zakonu najprawdopodobniej wynikała z tego, że jej matka w wieku 22 lat prawie straciła wzrok.

Po wojnie rodzinie Beaty Tyszkiewicz nie udało się odzyskać pałacu, ponieważ został on zniszczony przez Niemców. Tyszkiewiczowie utracili również bardzo wiele cennych, rodzinnych pamiątek, w tym portretów i drogich mebli. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ukochana przez Polaków aktorka przeszła operację plastyczną. Twarz 57-latki jest nie do poznania, wygląda koszmarnie. Co z jej karierą?
  2. Zmarła żona aktora "Barw Szczęścia". Dramatyczne choroba zabrała mu ukochaną, wstrząsające fakty
  3. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  4. Masz stary dowód? Lepiej go nie wyrzucaj!
  5. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  6. Wszystko się nagrało. Wiatr podwiał jej sukienkę, a widoku czerwonego krocza Anny Muchy długo nie zapomnicie

Źródło: Kobieta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News