Beacie Szydło wali się grunt pod nogami! Trybunał Konstytucyjny wkracza do akcji

Beacie Szydło wali się grunt pod nogami! Trybunał Konstytucyjny wkracza do akcji

Beata Szydło stanęła właśnie w ogniu kontrowersyjnych oskarżeń. Grabówka na Podlasiu domaga się bowiem od Prawa i Sprawiedliwości ogromnego odszkodowania za działania podjęte przez polityków partii. W sprawę zaangażował się już nawet Trybunał Konstytucyjny.

Grabówka stanowi obecnie część gminy Supraśl. Jak się jednak okazuje, to wieś generuje ogromną część dochodów jednostki, nie otrzymując jednak potrzebnych funduszy, np. na budowę upragnionych dróg.

Beata Szydło vs Trybunał Konstytucyjny

- Tereny, które chcą wejść w obszar nowej gminy - Grabówka - generują przychód do gminy Supraśl. Około 70 procent całego budżetu gminy Supraśl - powiedział Radosław Sakowski, radny z Zaścianek w rozmowie z mediami.

Wieś chciała więc utworzyć osobną gminę, aby decydować o własnych pieniądzach. Decyzja w tej sprawie została jednak cofnięta. Co ciekawe, według Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rząd Beaty Szydło tymi działaniami złamał konstytucję. Tego samego zdania jest wielu wybitnych polskich konstytucjonalistów.

Jak sprawę komentują lokalni politycy?

- Rząd pani Szydło dopuścił się, można powiedzieć, pewnych proceduralnych potknięć, ale nie były to z kolei, uważam, potknięcia szczególne - stwierdził w rozmowie z dziennikarzami TVN24 Radosław Dobrowolski, pełniący funkcję burmistrz Supraśla, z którym nie zgodził się oczywiście sołtys Grabówki.

Mieszkańcy wsi oraz ich samorządowi przedstawiciele twierdzą więc, iż będą się ubiegać o odszkodowanie od Prawa i Sprawiedliwości wysokości trzech milionów złotych. Czas pokaże, w jaki sposób politycy partii oraz ówczesna premier odniosą się do kontrowersyjnych oskarżeń.

Beata Szydło wciąż nie skomentowała głośnej sprawy. Już wkrótce będzie jednak zapewne musiała wydać oficjalne oświadczenie.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Politycy ujawniają! Terlecki ma romans ze słynną posłanką PiS?!
  2. Najbliższy przyjaciel Kaczyńskiego przyłapany! Dostaje krocie od państwa
  3. Samodzielna władza PiS właśnie upada. Musi szukać sojusznika
  4. Ujawniono rejestr korzyści majątkowych Morawieckiego. Duże zaskoczenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News