Beata Szydło od grudnia 2017 roku pełni funkcję wiceprezesa polskiej Rady Ministrów. Od miesięcy media spekulują jednak o jej nowym stanowisku, które już wkrótce prawdopodobnie obejmie. Wystawienie jej kandydatury ma być wyrazem niechęci Kaczyńskiego do byłej premier. Co ciekawe, polityk wreszcie sama zabrała głos w tej sprawie. 

Dymisja Szydło odbyła się w niemałej atmosferze skandalu. Jarosław Kaczyński do samego finiszu jej zakończonej przedwcześnie kadencji zapewniał, iż w pełni popiera premier z ramienia własnej partii.

Prawda okazała się być zgoła inna. Media długo spekulowały na temat niepewnej pozycji Szydło. Nie bez powodu teraz sugerują z kolei, że Jarosław Kaczyński chciałby się pozbyć Beaty Szydło. Wszystko przez niską rangę piastowanych przez nią stanowisk, lub, zależnie od interpretacji, nie najlepszego wywiązywania się z obowiązków.

Kontrowersyjna zmiana to jedynie początek

Ostatecznie, mimo fasadowego poparcia Kaczyńskiego, Szydło musiała ustąpić miejsca Mateuszowi Morawieckiemu. Sama została za to wicepremierem i zajęła się sprawami socjalnymi.

Polityk przyznaje, iż obecnie zajmuje się głównie nakreśleniem polityki związanej ze świadczeniami dla obywateli, którą będzie realizował przyszły rząd. Nie może już jednak dłużej unikać pytań o ewentualny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdyż o jej kandydaturze od dłuższego czasu huczą media.

Czym zajmie się Beata Szydło?

– Decyzje będą ogłaszane wtedy, kiedy zapadną – powiedziała Szydło w rozmowie z radiową „Jedynką”.

Co ciekawe, polityk sama zaznaczyła, że „nie wyklucza” jednak startu w europarlamentarnych wyborach. Jak się więc okazuje, jest to najbardziej prawdopodobna wizja przyszłości byłej premier.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające informacje o Macierewiczu. Przeżył niewyobrażalny horror
  2. Przełom w Polsce?! Kaczyński chce współpracy z… PO
  3. Szokujące pogłoski mediów: „Kaczyński jest w śpiączce?!”. Nocna narada PiS

Czy Mateusz Morawiecki jest lepszym premierem niż Beata Szydło?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Zakład, że nie poznajesz chłopca na zdjęciu? Polscy politycy w dzieciństwie [ZOBACZ!]


Zakład, że nie poznasz tej znanej polskiej polityk po oczach?!