Beata Szydło niechcący ujawniła prawdę o 500+!

Beata Szydło niechcący ujawniła prawdę o 500+! Źródło: flickr.com

Mija rok od wprowadzenia przełomowego rozwiązania socjalnego. 500+ miało pozytywnie wpłynąć na demografię i sytuację dzieci z biednych rodzin. Okazuje się jednak, że rząd miał inną motywację wprowadzając program.

Program 500+ na długo zdeterminował kształt polskiej polityki. Wpłynął szczególnie na to, jakie programy socjalne proponować będą partie w kolejnych wyborach. Właśnie o relacji między programem a elektoratem w wywiadzie wspomniała ostatnio Beata Szydło, niechcący ujawniając prawdziwy cel wprowadzenia 500+.

 - Jeśli ocenią wyborcy, że jest to program godny do tego, aby był kontynuowany, to myślę, że oddadzą głos na PiS. Nie widzę w tej chwili innego ugrupowania w Polsce, które byłoby zainteresowane kontynuowaniem 500+ - powiedziała premier.

W ten sposób Beata Szydło zareklamowała swoją partię. Bezsprzecznie, program 500+ poprawił sytuację materialną tysięcy dzieci w Polsce. Pojawiają się jednak głosy o możliwości lepszego wykorzystania tej kwoty, również na cele socjalne. Zdaniem niektórych, w oparciu o przytoczone słowa premier, program był czystą kiełbasą wyborczą.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News