szydło (2)
Fot. Flickr.com
Mikołaj Pilecki - 21 Listopada 2018

Wybuchnie gigantyczna afera w rządzie? Na jaw wyszła wewnętrzna wojna

Beata Szydło, wicepremier bez teki po dymisji ze stanowiska Prezes Rady Ministrów zaczęła tracić na politycznej wartości. Dziś nie odgrywa w PiS żadnej większej roli, a według ostatnich doniesień partia przygotowuje się do jej umieszczenia w PE. Sama zainteresowana twierdzi, że jej kariera jest niszczona przez jej własnych kolegów i koleżanki z partii.

Beata Szydło od niemal roku sprawuje funkcję wicepremier i minister zarządzającej Komitetem Społecznym Rady Ministrów. Oficjalnie na jej barkach spoczywają sprawy związane z polepszaniem bytu polskich rodzin i pomocy potrzebującym w kraju, ale także pomocy humanitarnej za granicą. Niedawno podczas swojej wizyty na Węgrzech rozmawiała o tym z szefem tamtejszego rządu Viktorem Orbanem. Jak przekazała, mediom na sercu Warszawy i Budapesztu leży dostarczanie wzmożonej pomocy opresjonowowanym i eksterminowanym mniejszościom, szczególnie chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Wciąż jednak mówi się, że faktycznie Szydło nie robi niczego, a oliwy do ognia dolała ostatnia stłuczka jej kolumny, która ujawniła, że do domu jedzie nie tylko w nieprzysługującej jej formalnie obstawie aż trzech samochodów zamiast jednego, ale także robi to w czwartek, całą dobę wcześniej.

Beata Szydło atakowana przez media

W ostatnich miesiącach medialne ataki na Beatę Szydło uległy wyraźnemu wzmożeniu. Jak twierdzi sama wicepremier, jest to wina nie tyle ile opozycji, ile zlecenia na nią, które wypłynęło z wnętrza samego Prawa i Sprawiedliwości, w której ma mieć wielu wrogów. Do tego dochodzi rozwijająca się od zeszłego tygodnia afera korupcyjna w Komisji nadzoru Finansowego. Domagający się 40 milionów złotych w zamian za przychylność Komisji wobec Getin Noble Banku, jej prezes Marek Chrzanowski stanowisko otrzymał na mocy decyzji właśnie Beaty Szydło. Choć była szefowa rządu ma raczej mało wspólnego z jego lewymi decyzjami, to właśnie na nią zrzucono odpowiedzialność, choć Chrzanowski formalnie podlega już Mateuszowi Morawieckiemu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej
Wszystkie te zarzuty i oczywiście ciągłe oskarżenia wobec Szydło, wywołały u niej wrażenie, że dążenie do zniszczenia jej w oczach Polaków obecne jest wewnątrz PiS, o czy zresztą otwarcie mówiła w mediach.

Ujawnia się wewnętrzna wojna w PiS

Z medialnych wypowiedzi Beaty Szydło, jasno wynika, że w Prawie i Sprawiedliwości trwa istna wojna o władzę. Jedną z ofiar jest oczywiście ona sama. - Jeżeli na naszym zapleczu funkcjonują osoby nierozumiejące, że wartością nadrzędną jest biało-czerwona drużyna, to nie jest powód do radości. Bardzo często myślę, że to nawet nie są ludzie związani z polityką, tylko tacy, których celem jest zagranie komuś na nosie. Oczywiście to szkodzi całemu obozowi. Dlatego takiemu zachowaniu się sprzeciwiam. Tu nie chodzi o Beatę Szydło. Plotki, przecieki, anonimowi informatorzy – to nie jest poważna polityka - powiedziała w niedawnej wypowiedzi była premier. Zdanie to podzielają niektórzy politycy obozu, którzy uważają, że osobą otwarcie knującą przeciw szydło jest Adam Bielan. - Dla mnie oczywiste jest, że to jest Adam Bielan. Wystarczy przejrzeć publikacje prawicowych mediów, gdzie niemalże wprost pisze się o byłym europośle. Bielan marzy o powrocie do Europarlamentu, dlatego stara się zwalczać Szydło. A najprawdopodobniej jak będzie kandydował to z Mazowsza, więc nie z jej okręgu, ale chce eliminować konkurencję. Toczy się tam walka, on jest teraz związany z Morawieckim, Morawiecki walczy z Ziobrą, Ziobro nienawidzi Bielana i wspiera Szydło - przekonuje w rozmowie z NaTemat anonimowy polityk PiS. Z kolei inny polityk twierdzi, że realnym wrogiem Bielana jest Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. - Bielan jest politykiem, który ma do powiedzenia więcej niż minister Czaputowicz. Jako pierwszy przyjmuje zagranicznych polityków, jeszcze przed ministrem spraw zagranicznych. Zresztą zawsze miał takie ambicje, jeśli cokolwiek może go interesować, to usunięcie z rządu pana Czaputowicza i zajęcie jego miejsca - powiedział NaTemat były europoseł PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żenująca kompromitacja! Spanikowany minister PiS uciekł z Sejmu
  2. Andrzej Duda totalnie pogrążony! Już wszystko jasne, zostanie wezwany
  3. Spektakularne zwycięstwo Gersdorf nad Kaczyńskim! Prezes PiS zapamięta to do końca życia
  4. Znaki zodiaku i nowe fryzury. Zobacz, na jaką ZMIANĘ powinnaś się zdecydować
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
ZAMIANA [view-gallery id=276235] źródło:
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News