Beata Szydło usłyszała gorzkie słowa. "Okropnie się ubiera i mówi głosem przedszkolanki w depresji"

Beata Szydło usłyszała gorzkie słowa. "Okropnie się ubiera i mówi głosem przedszkolanki w depresji" Źródło: Screen/yotuube/Radio ZET

Beata Szydło świętowała ostatnio wielkie zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mimo wielkiego poparcia społeczeństwa, była premier nie we wszystkich kręgach cieszy się popularnością. Ostatnio usłyszała kilka gorzkich słów od znanego polskiego poety.

Beata Szydło nadal świętuje spektakularne zwycięstwo w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Była premier znowu staje się jedną z najbardziej kluczowych postaci polskiej sceny politycznej i PiS-u. Polityk ma ogromne poparcie społeczne, jednak do grona jej popleczników nie należy znany polski poeta. Wypowiedział w jej stronę bardzo ostre słowa. 

Beata Szydło usłyszała gorzkie słowa 

Beata Szydło nie była przez społeczeństwo oceniana szczególnie pozytywnie, jeżeli chodzi o jej kadencję jako premiera. Nie przeszkodziło jej to natomiast w uzyskaniu rekordowego poparcia podczas ostatnich wyborów i przyczynieniu się do wielkiego zwycięstwa całej partii PiS. Wygląda na to, że znowu staje się jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie politycznej.

Ogromne poparcie społeczne dla Beaty Szydło nie idzie jednak w parze z entuzjazmem polskich intelektualistów. Ostatnio słynny poeta w gorzkich słowach wypowiedział się na temat byłej premier i jej sposobu prowadzenia kariery politycznej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji"

Adam Zagajewski, znany polski poeta, został ostatnio zapytany przez Katarzynę Janowską w wywiadzie dla Onetu o polską sytuację polityczną. Jedno z pytań dotyczyło byłej premier. Intelektualista, który wykładał na wielu prestiżowych uniwersytetach w Europie i na świecie w dość ostrych słowach opisał Beatę Szydło podczas komentarza ws. wyników ostatnich wyborów. 

Poeta przyznał, że nie zaskoczył go wynik głosowania. Omawiając porażkę opozycji, użył Beaty Szydło jako przykładu siły PiS. Nazwał byłą premier ideałem człowieczeństwa dla elektoratu tej partii. Jej popularność wynikać ma bowiem z niedoskonałości. Beata Szydło jest według niego bardzo ludzka i to imponuje popierającym ją ludziom.

-Nie zna języków, okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji, najwyraźniej nie uprawia sportu i nie czyta rozpraw Carla Schmitta, jak jej tajemniczy szef – ale podoba się - w ten sposób tłumaczy ten przykład Adam Zagajewski.  Kluczowe jest według niego to, że Szydło może być uważana za bohaterkę polskiego społeczeństwa, bo jest dokładnie taka, jak przeciętni Polacy. Widząc ją na sejmowej mównicy, odnajdują w niej swoją przedstawicielkę, ich głos w debacie politycznej. 

Poeta zdecydowanie nie jest fanem byłej premier i zarzuca jej przekręcanie prawdy i brak konsekwencji. Rozumie jednak jej fenomen w polskiej polityce i jest w stanie wytłumaczyć jej ogromną popularność wśród wyborców. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Tego nikt nie spodziewał się po Henryce Krzywonos. Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się ile dzieci adoptowała legenda Solidarności. Więcej niż palców u obu rąk!
  2. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu