Szydło się wygadała, PiS nie da już Polakom pieniędzy? "Nie sądzę, abyśmy poszerzali programy społeczne"

Szydło się wygadała, PiS nie da już Polakom pieniędzy? "Nie sądzę, abyśmy poszerzali programy społeczne" Źródło: YouTube/Telewizja Republika

Beata Szydło udzieliła szczerego wywiadu. Opowiadała m.in. o pomyśle na politykę europejską i ostatnich wyborach. Padły też zaskakujące słowa o planach rządu w sprawie programów socjalnych. To przykra niespodzianka dla wszystkich wyborców PiS.

Beata Szydło, choć nie pełni funkcji szefa rządu już od kilku lat, wciąż jest jednym z najpopularniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Udowodniły to ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego - była premier mogła pochwalić się rewelacyjnymi wynikami, uzyskała rekordową liczbę głosów. Dlatego w jej słowa mocno wsłuchują się wyborcy, wiedząc, że Beata Szydło wciąż jest blisko najważniejszych ludzi w państwie i ma wiedzę na temat najbliższych planów rządu.

Beata Szydło szczerze o dalszych planach. "Jesteśmy odpowiedzialni"

Była premier udzieliła ostatnio wywiadu dla "Gościa Niedzielnego", w którym opowiadała m.in. o pomyśle Prawa i Sprawiedliwości na politykę europejską. Odniosła się także do ostatnich wyborów, które zakończyły się nie tylko triumfem partii, lecz także jej osobistym sukcesem. Poruszyła również temat najbliższych działań rządu, jeśli chodzi o programy socjalne. I to właśnie komentarz w tej ostatniej sprawie może niemiło zaskoczyć wyborców.

Nie da się ukryć, że to właśnie obietnice rozbudowanych programów społecznych były głównym elementem programu PiS i kluczem w skutecznej walce wyborczej. Rozszerzone 500 plus, dopłaty dla rolników i 13. emerytura - wszystko to spodobało się Polakom, jednak taka aktywność musiała spowodować, że inne grupy społeczne także zaczęły domagać się dodatkowych pieniędzy. Beata Szydło ukróca te nadzieje.

– Nie sądzę, abyśmy poszerzali pakiet programów społecznych - powiedziała była premier w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

- Jesteśmy odpowiedzialnym rządem, więc musimy brać pod uwagę możliwości budżetu - dodaje. Jej zdaniem, pakiet programów jest już i tak szeroki, więc Polacy nie powinni spodziewać się w przyszłości żadnych niespodzianek.

Beata Szydło o UE. "To nie powinno mieć więcej miejsca"

Beata Szydło została zapytana także o pomysł PiS na politykę wewnątrz Unii Europejskiej. Nowa eurodeputowana podkreśliła, że najistotniejsze jest respektowanie podpisanych już traktatów. Skrytykowała przy tym działalność Komisji Europejskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Stała się narzędziem wykorzystywanym w wewnętrznych rozgrywkach krajów członkowskich - powiedziała i dodała, że coś takiego nie powinno już mieć miejsca.

Dla PiS kluczowe jest jednakowe traktowanie wszystkich państw członkowskich UE. Szydło zwróciła uwagę, że w tym momencie można zauważyć, że niektóre kraje Unii są traktowane inaczej. Jako przykład podaje dystrybucję gorszej jakości towarów na rynki krajów nowej Unii, niejednakowe podejście do przedsiębiorców i reakcję KE przy okazji polskiej reformy sądownictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina    

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News