Beata Szydło dostała w prezencie flagę UE. Schowała ją pod stół

Beata Szydło dostała w prezencie flagę UE. Schowała ją pod stół Źródło: youtube.com/tvrepublika

Beata Szydło nie jest wielką fanką unijnej flagi. Kiedy jeszcze piastowała urząd prezesa Rady Ministrów, z jej gabinetów wynoszono i chowano chorągiewki w niebieskiej barwie i ze złotymi gwiazdami, zastępując je większą ilością flag biało-czerwonych. Jak widać, wiele się nie zmieniło, bo teraz znów schowała flagę UE pod stół.

Beata Szydło w trakcie swojej kampanii do Europarlamentu osiągnęła niesamowicie wysoki wynik. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaufało ponad pół miliona wyborców, a sama deklarowała dalsze realizowanie swojej misji w Brukseli i dziękowała za tak duże, a wręcz rekordowe, poparcie Polakom. Mimo takiego zaufania wyborców, Szydło nie potrafi przeprosić się z insygniami Unii Europejskiej, czego wyraz dała, chowając pod stołem prezent od europosła Wiosny, jakim była flaga unijna.

Beata Szydło nie lubi flagi Unii? Była premier schowała niewygodny dla niej prezent

Darczyńcą był poseł Wiosny - Łukasz Kohut. Lewicujący polityk postanowił dać swojej koleżance z Europarlamentu prezent w postaci małej chorągiewki będącej symbolem Unii. Polityk niewzruszona gestem, ledwie na dobę po wręczeniu podarunku schowała go pod stół, najwyraźniej nie chcąc być utożsamianą z tą ozdobą na swoim biurku.

To nie pierwszy raz, kiedy Szydło nie chce się utożsamiać z flagą wspólnoty - do podobnych incydentów doszło, kiedy to prezes Rady Ministrów zdecydowała się na spotkania z mediami, w trakcie których nakazała usunąć flagi organizacji.

- Jesteśmy aktywnym członkiem UE, mam nadzieję, że będziemy jeszcze bardziej aktywnym. Będziemy prowadzić taką politykę, by jak najwięcej korzyści z naszego członkostwa płynęło dla naszych obywateli. Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, że wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będzie realizowana na tle najpiękniejszych, biało-czerwonych flag - mówiła przed laty polityk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szydło wróciła do flag, ale tylko na chwilę

O ile można mówić o antypatii Szydło do symboli wspólnoty, o tyle sama polityk nie miała problemu, aby pokazywać się ze sztandarami organizacji w trakcie kampanii do europarlamentu. Sama też zdawała się patrzeć łaskawszym okiem na organizację, o czym dawała znać na swoim Twitterze.

- Rozpoczynam pracę w Parlamencie Europejskim w poczuciu odpowiedzialności za rolę i przyszłość Polski i Polaków w Europejskiej Wspólnocie - mówiła polityk po wyborach. 

Niemniej jej gest wciśnięcia flagi UE pod biurko został zauważony i jest teraz szeroko komentowany zarówno przez polityków, jak i zwykłych obywateli. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. informacji o rozwodzie Kate i Williama
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  5. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  6. Anja Rubik przyszła na imprezę Vogue z całkiem nagimi piersiami. Tak, CAŁKIEM nagimi

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News