Beata Kempa wylatuje z rządu! Nieoczekiwana decyzja Morawieckiego

Beata Kempa wylatuje z rządu! Nieoczekiwana decyzja Morawieckiego

9 stycznia 2018 roku Mateusz Morawiecki podał nazwiska członków swojego nowego rządu. Wtedy najbardziej zaskoczyła wszystkich dymisja ówczesnego szefa MON, Antoniego Macierewicza, którego miejsce zajął Mariusz Błaszczak. Obecnie znowu możemy się spodziewać kilku zaskakujących zmian, ponieważ Morawiecki podjął kolejną nieoczekiwaną decyzję.

Planowana rekonstrukcja rządu jest coraz częściej poruszanym przez media tematem. Mateusz Morawiecki dodaje kolejne znane nazwiska na listę "do dymisji", co coraz bardziej szokuje wyborców, choć tak naprawdę większość z odchodzących polityków otrzyma w zamian coś cenniejszego. Spora część z nich chce bowiem wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. I chociaż wybory odbędą się dopiero w przyszłym roku, politycy swoje dymisje muszą złożyć już na jesieni, najpóźniej po wyborach samorządowych. Wśród polityków, którzy muszą przygotować się do odejścia jest między innymi Beata Kempa, Beata Szydło oraz Anna Zalewska.

Beata Kempa będzie startować do PE

Już od dawna wiadomo, że w planach byłej premier Beaty Szydło są wybory do Parlamentu Europejskiego. Podobne zamiary okazują się wykazywać też inny politycy, przede wszystkim pełnomocnik rządu ds. koordynacji pomocy humanitarnej i spraw uchodźców, Beata Kempa. Na obecnym stanowisku często zalewała ją fala krytyki ze strony opozycji. Prawdopodobnie dlatego Morawiecki postanowił odsunąć ją od pełnionej funkcji i znaleźć na to miejsce kogoś nowego. Śladem Beaty Szydło i Beaty Kempy idą kolejni. PiS rozważa wystawienie na Dolnym Śląsku minister edukacji Anny Zalewskiej oraz Elżbiety Witek. Michał Kolonko pisze również o możliwej dymisji Krzysztofa Jurgiela, piastującego stanowisko ministra rolnictwa, który swoim niepowodzeniem w walce z afrykańskim pomorem świń zawiódł PiS. Jeden z polityków PiS w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że dymisja Jurgiela byłaby już potwierdzonym faktem, gdyby nie oznaczało to wręczenia prezentu ludowcom na jesień. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Listy, groźby, pożar. Brejza idzie na noże z PiS-em
  2. Prokuratura bierze się za sprawę Rydzyka. Dwa kartony donosów
  3. Wstrząsające kulisy tajemniczej śmierci polityka. "Dzwonił premier, był przejęty"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News