BBC w rocznicę wyzwolenia Auschwitz: Bez Polaków Holocaust byłby niemożliwy

BBC w rocznicę wyzwolenia Auschwitz: Bez Polaków Holocaust byłby niemożliwy Źródło:

W byłym niemieckim obozie śmierci Auschwitz-Birkenau odbyły się dzisiaj obchody 72. rocznicy wyzwolenia. Na miejscu zjawili się najważniejsi polscy politycy oraz byli więźniowie. Tymczasem na Wyspach, jedna z największych stacji telewizyjnych przekonuje na swoim portalu internetowym, że bez Polaków Niemcom nie udałoby się przeprowadzić Holocaustu.

Dokładnie 72 lata temu niemiecki obóz śmierci Auschwitz-Birkenau został wyzwolony. Z rąk niemieckich zbrodniarzy straciło tam życie miliony głównie Żydów i Polaków. Mimo to po ponad 7 dekadach od niemieckich zbrodni przeciwko ludzkości media na całym świecie usilnie przekonują, że jeśli to nie tylko Polacy byli za to odpowiedzialni, to czynnie się do tego przyczynili i bez nich masowe ludobójstwo nie byłoby możliwe.

Przypadków nazywania niemieckich obozów śmierci polskimi można liczyć w nieskończoność, polscy dyplomaci interweniują za każdym razem gdy w zagranicznych mediach pojawią się takie kłamstwa.

To jednak nie przynosi większych skutków. Zachodnie media wciąż podają kłamliwe informacje, nawet w rocznicę wyzwolenia największego obozu śmierci jaki stworzyli Niemcy.

Najpierw jedna z włoskich telewizji nazwała dzisiaj Auschwitz polskim obozem zagłady, a potem największa brytyjska stacja telewizyjna zaczęła przekonywać, że bez Polaków Niemcom nie udało by się przeprowadzić Holocaustu.

 - Holocaust nie było wyłącznie niemieckim przedsięwzięciem. Wymagał on aktywnej pomocy i współudziału kolaborantów z innych narodów tj. norweskich urzędników, francuskiej policji, polskich maszynistów oraz ukraińskich grup paramilitarnych. W każdym podbitym przez Niemców kraj było mnóstwo entuzjastycznie nastawionych do współpracy ludzi - przekonuje BBC.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News