BBC znalazło się w ogniu krytyki przez niefortunną publikacje. Wcześniej chwalili się największą popularnością wśród czarnoskórych widzów i mniejszości etnicznych.

W ramach serii dokumentalnej „Odczucia czarnoskórych Brytyjczyków” na Twitterze BBC Newsbeat pojawił się wpis „Czarnoskórzy i kurczaki – czy jest w tym ziarno prawdy?”. Zamiast zainteresować, materiał oburzył czytelników, którzy nazwali całe zajście niewiarygodnie rasistowskim.

W opublikowanym materiale oprócz czarnoskórych poproszono również białych Brytyjczyków o wypowiedzenie się na temat tego stereotypu.

Bardzo dużo czarnych dziewczyn, które znam, ciągle mówi, że je dużo kurczaków, bo od tego rośnie pupa – powiedziała jedna z białych kobiet.

 Jest korelacja między kurczakami, a czarnoskórymi. Nie wiem czy to stereotyp, ale oni faktycznie je uwielbiają – skomentował inny uczestnik filmu.

Do całej sytuacji odniósł się przedstawiciel BBC. Powiedział, że materiał miał przedstawić opinie osób z różnych środowisk na temat różnych stereotypów. Wszystko w ramach większego dokumentu przyglądającego się rasizmowi w Wielkiej Brytanii. Ostatecznie jednak zdjęto Twitta z powodu za dużej ilości negatywnych komentarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=xD-vEYJrens

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: unilad.co.uk

...

Zobacz również

Zobacz również