Telewizja BBC zamierza wyświetlić 15 lutego sensacyjny dokument, z którego ma wynikać, iż Jan Paweł II miał romans z Anną Teresą Tymieniecką, amerykańską filozof polskiego pochodzenia oraz Wandą Półtawską. Watykan nie obawia się publikacji i twierdzi, że wywoła ona więcej dymu niż ognia, bo nie ma w niej dowodów na fizyczne kontakty papieża z kobietami, które zaprzeczały, by znajomość miała charakter erotyczny. 

BBC zapowiedziało premierę filmu dokumentalnego, który ma wywołać sensację. Chodzi o produkcję poruszającą temat relacji Jana Pawła II z Anną Teresą Tymieniecką, która pełniła funkcję tłumaczki jednej z książek Wojtyły o tytule „Osoba i czyn”. Podczas prac nad publikacją miało dojść do zbliżenia kobiety z jeszcze wtedy krakowskim biskupem, która zaowocowała długą znajomością i długotrwałą korespondencją.

BBC twierdzi, że film wskazuje na romans Wojtyły z Anną Tymieniecką i Wandą Półtawską, która była doradcą papieża w sprawach rodziny oraz seksualności. Dokument powołuje się na nieznane wcześniej listy, choć wiadomo było, iż papież Jan Paweł II prowadził z kobietami regularną korespondencję. Ta zaś stała się przyczyną plotek, które zainteresowały twórców filmu.

Nie wiadomo, na ile szum wokół rzekomego romansu opiera się na faktach, a na ile jest to tylko i wyłącznie reklama przygotowana przez BBC. Watykan przekonuje, że film nie zawiera żadnych dowodów na fizyczne kontakty papieża z kobietami i wywoła „więcej dymu niż ognia”. Kościół nie obawia się publikacji, a same zainteresowane zaprzeczały, by ich znajomość z papieżem miała charakter erotyczny. Premierę zaplanowano na 15 lutego.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: o2.pl

Zobacz również