Tragiczne wydarzenia z udziałem posła! Uratował mężczyznę

Tragiczne wydarzenia z udziałem posła! Uratował mężczyznę

Poseł Bartosz Arłukowicz wsławił się zimną krwią i profesjonalną pomocą udzieloną jednemu z pasażerów samolotu, którym podróżował. Polityk nie stał z założonymi rękoma i uratował mężczyznę, którego stan był bardzo zły. Były minister zasłużył na brawa.

Bartosz Arłukowicz leciał wczoraj do Szczecina, gdy na pokładzie samolotu jeden z pasażerów źle się poczuł. Jego stan szybko się pogarszał, ale na szczęście na "sali" był lekarz. Poseł Platformy Obywatelskiej na Sejm VIII kadencji i były szef resortu zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopach jest z wykształcenia i zawodu lekarzem pediatrą z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Błyskawicznie zadziałał więc, gdy tylko okazało się, że współpasażer wymaga natychmiastowej interwencji specjalisty.

Sprawa została błyskawicznie nagłośniona w mediach społecznościowych, gdzie wywołała sensację. Byłemu ministrowi, który uratował mężczyźnie życje, nalezą się gromkie brawa.

Bartosz Arłukowicz uratował mężczyznę

Do interwencji Arłukowicza doszło wczoraj na ranem. Sprawę nagłośnił za pośrednictwem Twittera Filip Kochan z polskiego Banku Światowego. Pogratulował posłowi szybkiej reakcji i zamieścił zdjęcie przybyłej na lotnisko karetki pogotowia. - Brawa dla posła i lekarza Bartosza Arłukowicza za ogromne zaangażowanie i profesjonalną pomoc będącemu w bardzo złej kondycji pasażerowi lotu do Szczecina - czytamy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pod postem swoje podziękowania wyraził również sam Arłukowicz. Były minister zwrócił uwagę na profesjonalną pomoc ze strony załogi samolotu. Pikio.pl życzy uratowanemu mężczyźnie szybkiego powrotu do zdrowia. - Stewardessy i cała załoga bardzo profesjonalna. Dzięki za pomoc. Pacjent już w rękach lekarzy - napisał Arłukowicz. Post wywołał bardzo pozytywną reakcję ze strony internautów, którzy również pogratulowali politykowi spokoju i zdecydowania w pomocy poszkodowanemu pasażerowi. Wyrażono także nadzieję, na powrót polityka do rządu.

Kim jest poseł PO i były minister?

Bartosz Arłukowicz z wykształcenia jest pediatrą, a zawód zdobył na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W politykę zaangażował się w 2002 roku, gdy uzyskał mandat radnego miasta Szczecina. Od 2004 roku działał w szeregu partii lewicowych. W 2007 roku uzyskał mandat posła na Sejm z ramienia Lewicy i Demokratów. Mandat uzyskał także w następnej kadencji. W 2011 roku został powołany na stanowisko Ministra Zdrowia przez Donalda Tuska. Do tego roku prowadził również założoną w 1999 roku praktykę lekarską. W 2015 roku wszedł do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Z ciekawostek dotyczących jego życia osobistego warto wspomnieć, że w 2001 roku wygrał program "Agent" produkowany przez stację TVN. Bartosz Arłukowicz Fot. Twitter.com/Filip Kochan ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Tak się bawił poseł PiS na imprezie w państwowej spółce!
  2. Mąż minister PiS przyłapany w rządowej limuzynie. Tak się bawią za nasze
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News