Bardzo złe wiadomości dla Polski. Opublikowano wyniki niemieckiego sondażu

Bardzo złe wiadomości dla Polski. Opublikowano wyniki niemieckiego sondażu Źródło: fot. wikimedia commons

Angela Merkel nie jest dobrze oceniana, ani lubiana przez większość Polaków. Jak się jednak okazuje, Niemcy na stanowisku swego kanclerza widzieliby najchętniej innego polityka, który jest w naszym kraju jeszcze mniej popularny i szanowany. Chodzi oczywiście o byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza.

O działalności Schulza względem sprawy Polski w Unii Europejskiej było głośno na całym kontynencie. Niektóre media, analizując jego poglądy, nazywały go nawet "antypolskim". Nie jest bowiem tajemnicą, że Martin Schultz nie darzy Polaków sympatią, a już na pewno nie tych o konserwatywnych poglądach. Schultz wielokrotnie pogardliwie wypowiadał się o Polakach, a już w szczególności o nowej władzy.

Z badania, w którym pytano na kogo bezpośrednio zagłosowaliby Niemcy, gdyby mieli taką możliwość, aż 45% z nich opowiedziało się za Martinem Schulzem. Dla porównania dotychczasowa kanclerz, Angela Merkel, zdobyła zaufanie 36% ankietowanych.

Jeśli chodzi o preferencje wyborców względem konkretnych partii, na SPD Schulza, jak i CDU Angeli Merkel, zagłosowałoby 32% Niemców. Partią przewodzącą rządzącej koalicji miałoby być jednak według ankietowanych zdecydowanie SPD.

Tak niespodziewane dla Polaków wyniki ankiet mogą dziwić. Czas jednak pokaże, czy rzeczywiście pozycja Angeli Merkel jest w jakikolwiek sposób zagrożona. Do tej pory bowiem nikt poza granicami Niemiec chyba nawet tak nie myślał.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News