Barbarzyńska sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej. Rosyjski lekarz zachował się skandalicznie

Barbarzyńska sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej. Rosyjski lekarz zachował się skandalicznie

Trwają działania związane z opisem błędów działań lekarzy przeprowadzających sekcje zwłok po katastrofie smoleńskiej. Pojawia się coraz więcej nowych faktów, badania wykazują bardzo wiele uchybień, ale o wiele dramatyczniejszy obraz wyłania się z relacji świadków.

Dymitr Książek, polski lekarz, był obecny przy niektórych oględzinach ciał ofiar. Dramatyczny obraz, który przebija się przez media, jak na przykład zamieniane części ciała, dwie lewe dłonie, trzy nogi w trumnach czy nawet zamienione ciała łączy się z jego opowieściami i wspólnie tworzy potworną całość.

 - Wspomnienia z pobytu w Moskwie, z identyfikacji ciał ofiar katastrofy mam bardzo bolesne. Byłem przy identyfikacji ciała prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Najbardziej mnie uderzył i zabolał sposób, w jaki Rosjanin brutalnie pociągnął do góry nos Marii Kaczyńskiej. Chciał w ten sposób chyba uformować jej twarz, bo była bardzo zniekształcona. Ale tego się tak nie robi - opowiada zbulwersowany lekarz.

Spora część komentujących jest zgodna - zachowanie rosyjskich lekarzy było po prostu haniebne i pozbawione szacunku.

Jego opowieści znajdują potwierdzenie w dokumentacji medycznej, z której wynika, że błędy popełniono w przypadku aż 90% ofiar. W wielu przypadkach są to sprzeczne informacje na kolejnych etapach sekcji, niekiedy sprzeczność polega na tym, jakoby sekcję przeprowadzano PRZED oględzinami zewnętrznymi ciała, czego nigdy się nie robi. W innych sytuacjach mowa o zaniechaniach niektórych czynności sekcyjnych. Najwięcej przypadków dotyczy błędów rozpoznania obrażeń i ich sprzeczny opis oraz  opisywanie organów wcześniej wyciętych operacyjnie.

Okazuje się też, że informacje o tych błędach pojawiały się jeszcze w czasach poprzedniej ekipy rządzącej. Prokuratura obecnie bada sprawę zaniechania sekcji zwłok ofiar katastrofy po powrocie ich szczątków do Polski.

Źródło: se.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News