Barbara Kurdej-Szatan jest chora. Prosi was tylko o jedno

Barbara Kurdej-Szatan jest chora. Prosi was tylko o jedno Źródło: instagram/kurdejszatan/

Barbara Kurdej-Szatan choć niewielu wie, już od kilka lat zmaga się z bardzo poważną chorobą. Nie najlepszy stan zdrowia zmusza aktorkę do wielu wyrzeczeń. W związku z tym, wielka gwiazda prosi swoich obserwatorów tylko o jedną rzecz.

Barbara Kurdej-Szatan już od dobrych kilku lat radzi sobie świetnie w medialnym świecie. Spełnia się nie tylko jako aktorka, ale przede wszystkim jako mama i żona. Choć nigdy tego nie ukrywała, niewielu może wiedzieć, że aktorka od dłuższego czasu zmaga się z pewną chorobą, która w dużym stopniu zawładnęła jej codziennością. 33-latka nauczyła się już z nią żyć, jednak ma do wszystkich jedną prośbę.  

Straszliwa choroba przejęła kontrolę nad jej życiem codziennym 

Gwiazda "M jak miłość" nigdy nie ukrywała faktu, że już od kilku lat choruje na boreliozę, jednak nieczęsto wypowiada się na ten temat. Jeśli już zabiera głos w tej sprawie, szczerze opowiada o tym, jak wygląda jej życie i w jak dużym stopniu musiała podporządkować się swojej chorobie.  

Basia musi regularnie wykonywać odpowiednie badania, których wyniki raz są lepsze, a innym razem gorsze. Leczenie aktorki, tak jak i innych osób, które zostały ukąszone przez kleszcza polega na antybiotykoterapii, która niestety choć pomaga, zabija również te dobre bakterie w naszym organizmie. Jak się okazuje, walka z chorobą wymagała równiez od 33-latki wielu wyrzeczeń. 

- Jeżeli chodzi o dietę, musiałam definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ rzecz nie tylko w tym, żeby pozbyć się bakterii, idzie również o to, żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywałam dużo antybiotyków. Przez to candida, grzyby, które zazwyczaj znajdują się w jelicie, rozprzestrzeniły się... Trudno jest nad tym zapanować, potrzebna jest dieta długoterminowa - opowiada. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Barbara Kurdej-Szatan ma prośbę do swoich obserwatorów 

Celebrytka już nauczyła się żyć z chorobą i przywykła do tego, że jej codzienność może wyglądać nieco inaczej. Wciąż jednak musi z nią walczyć, co niekiedy może być bardzo ciężkie. W związku z boreliozą Basia ma za sobą naprawdę spory bagaż doświadczeń i wiedzy, z czego postanowiła skorzystać i wystosować do internautów specjalną prośbę. 

- Muszę wyleczyć się z boreliozy. Na moje nieszczęście nie od razu postawiono mi dobrą diagnozę. Zbliżają się ciepłe dni. Dlatego wszystkich przestrzegam przed kleszczami - mówi aktorka. 

33-latka ma nadzieję, że mówienie otwarcie o tym, co ją spotkało i z czym musi się zmagać, stanie się dla innych swego rodzaju motywacją, by znacznie bardziej uważać na siebie, szczególnie w okresie letnim.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. ZABIŁA się skacząć z mostu Łazienkowskiego. Jej ciało zostało właśnie odnalezione! Przerażające słowa wstrząsnęły Polakami
  2. Dorota Wellman wyznała prawdę. To, co ją spotkało spotyka tysiące Polek: „Ten okres była dla mnie traumą, gardziłam sobą”
  3. Przerażające nagranie Dody w sieci. Miała łzy w oczach, nie była w stanie mówić
  4. Dotarli do prawdziwego aktu urodzenia dziecka Meghan i Harry'ego. Dwa szczegóły wprawiają w osłupienie
  5. Porażające słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Przyszłość prezesa jest zagrożona?
  6. Spłonął dom wokalisty disco polo, został bez dachu nad głową. Potrzeba jest pomoc

Źródło: SE

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News