Cały kraj żegna byłą pierwszą damę. Żałoba ogarnęła wszystkich

Cały kraj żegna byłą pierwszą damę. Żałoba ogarnęła wszystkich

Cztery dni temu odeszła od nas była pierwsza dama USA, Barbara Bush. Żona George'a H. W. Busha była za Oceanem bardzo ceniona i lubiana. Żałoba ogarnęła cały naród amerykański.

Dziś o godzinie 16:00 czasu polskiego w kościele św. Marcina w Houston w stanie Texas obyła się ceremonia pogrzebowa Barbary Bush. Na uroczystościach towarzyszących ostatniej drodze byłej pierwszej damy, zebrało się około 1,5 tys, osób. Wśród gości pojawili się aż czterej dawni prezydenci Stanów Zjednoczonych. Są to oczywiście mąż zmarłej 92-latki, George Bush senior, 41. prezydent, George Bush młodszy, 43. prezydent, Bill Clinton, 42. prezydent oraz Barack Obama, 44. prezydent. Na uroczystości zabrakło Donalda Trumpa, obecnej głowy amerykańskiego państwa. Reprezentowała go jego żona, pierwsza dama USA Melania Trump. Gospodarz Białego Domu oświadczył, iż w trosce o spokój rodziny Bushów, nie pojawi się w Houston, by nie ściągać ze sobą przysługującej mu ogromnej ochrony.

Barbara Bush nie żyje

Pierwsza dama w latach 1989-1993 była bardzo lubiana przez swój naród. W tym czasie miała ogromny wpływ na swojego męża, a także prowadziła wiele działań na rzecz najmłodszych. Najsłynniejszą jej inicjatywą było propagowanie czytelnictwa, jako części edukacji i tym samym przyszłości całego kraju.
- Była cudowną, cudowną osobą, […] tytanem amerykańskiego życia. Jej siła i nieustępliwość prawdziwie urzeczywistniały ducha naszego kraju - brzmi fragment kondolencji złożonych Bushom przez Donalda Trumpa.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gigantyczna akcja ABW. Ludzie powyrzucani z domów
  2. Stało się! Elżbieta II wyznaczyła następcę, Brytyjczycy wściekli
  3. Musieli się rozstać, kiedy Owsiak przebywał w psychiatryku
źródło: tvn24.pl Następny artykuł