Masz banknot o takim numerze? Możesz zbić na nim kokosy

Masz banknot o takim numerze? Możesz zbić na nim kokosy Źródło: fot. pixabay.com

Dla większości osób pieniądze są tyle warte, ile wynosi ich nominał. Są jednak banknoty czy monety, których wartość jest znacznie większa niż ich jednostka. Ceny za egzemplarze kolekcjonerskie są oszałamiające. Możliwe nawet, że wielu z nas miała taki banknot w rękach.

Kolekcjonerzy z każdej dziedziny są gotowi zapłacić niemałą kwotę za interesujące ich egzemplarze. Wiele osób słyszało np. o starych znaczkach lub monetach kolekcjonerskich, które mogą być warte niemałą fortunę. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że banknoty, którymi płacimy w sklepach, mogą być bardzo wartościowe.

Ile może być wart banknot z twojego portfela?

Kluczem do wysokiej wartości banknotu nie jest jego nominał, lecz jego numer seryjny. Czyli coś, na co większość z nas nawet nie zwraca uwagi. Im numer jest rzadszy, tym wartość rośnie. Najbardziej cenne są banknoty z numerami, które składają się z tej samej cyfry np. 8888888. Takie okazy mogą być nawet warte kilka milionów złotych. Inne wartościowe banknoty to takie, które posiadają numery radarowe np. 1234321, 1134311 ich wartość może być nawet 1000 razy większa niż wysokość nominalna. Jeszcze bardziej drogocenne są te, których numer seryjny składa się z cyfr następujących po sobie. Prawdziwym hitem są także banknoty posiadające trzy szóstki obok siebie. Nie tylko same numery są istotne. Trzeba również zwracać uwagę na oznaczenia banknotów. Oznakowanie YA i ZA wskazuje na to, że posiadamy banknot kolekcjonerski. Warte są też uwagi oznaczenia AA i AB. One natomiast mówią nam, że mamy do czynienia z banknotem, który był wydrukowany na początku denominacji w angielskiej fabryce. Nie można zapominać, że taki banknot najlepiej jakby był w dobrym stanie. Ma on też ogromny wpływ na jego wartość. Teraz zapewne wiele osób będzie bardziej zwracać uwagę na pieniądze, którymi się posługujemy każdego dnia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat Moniki Zamachowskiej. Tak źle jeszcze nie było
  2. Koniec gehenny Komendy. Wiemy, ile dostanie odszkodowania
  3. Po latach wyciekło! Wreszcie wiemy DOKŁADNIE, ile Rydzyk dostał od PiS
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News