Bank w Polsce szuka takich osób. Mają dla nich pieniądze

Bank w Polsce szuka takich osób. Mają dla nich pieniądze

PKO BP łączy swoje siły z Ministerstwem Finansów. Instytucje będą poszukiwały osób, którym Państwo jest winne pieniądze. Mowa tu o kwocie rzędu 3,5 miliona złotych. Wszystko za sprawą zakupów, które państwo miało zrealizować, ale tego nie zrobiło.

PKO BP i Ministerstwo Finansów ruszają na poszukiwanie osób, które stały się niedoszłymi posiadaczami samochodów marki Fiat jeszcze w latach osiemdziesiątych. Dług państwa wobec tych obywateli sięga 3,5 miliona złotych, ale wzrasta z każdym rokiem z powodu naliczania odsetek.

PKO BP oddaje pieniądze za Fiaty, których nie było

Za czasów PRL-u rząd Polski otworzył zapisy na możliwość zaopatrzenia się w wymarzony samochód. Na listę można było wpisać się przez miesiąc, a sprzedaż samochodów miała odbyć się w latach 1982-1985. Władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nie spodziewały się jednak tak wielkiego zainteresowania. W miesiąc chęć zakupu wyraziło aż 1,5 miliona osób. Szansa na realizację zamówienia od razu wydawała się wątpliwa, ponieważ liczba chętnych pochłaniała trzyletnie możliwości produkcyjne samochodów. Mimo to Polacy z dużą chęcią dokonywali przedpłat na poczet przyszłych samochodów. Niestety niektórzy nigdy nie otrzymali ani Fiatów, ani pieniędzy. W 1990 nawet 342 tysiące Polaków nie doczekało się realizacji umów na zakup samochodów.

Pieniądze od PKO: kto dostanie i ile?

Jak wynika z oficjalnych doniesień, obecna władza ma jeszcze do rozliczenia 263 przedpłaty. W tej liczbie mieszczą się 244 przedpłaty dotyczące Fiata 126p i kolejnych 19 dotyczących Fiata 125p. Jakie kwoty przysługują niedoszłym właścicielom samochodów? Osoby, które nie doczekały się otrzymania "malucha" mogą liczyć na 13 tysięcy złotych, natomiast obywatele ubiegający się niegdyś o "dużego fiata" otrzymają 18 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że wypłacane pieniądze nie należą do banku. PKO BP występuje jako pośrednik, a cały fundusz na odszkodowania pokrywany jest z budżetu państwa. Ministerstwo Finansów zaznacza również, że o rekompensatę mogą ubiegać się wyłącznie osoby posiadające otwarty rachunek przedpłat. ZOBACZ TAKŻE
  1. Masz kredyt w którymś z tych banków? To one zrujnowały życie milionów Polaków
  2. A więc jednak! Dostaniecie 1000 plus, ale pod jednym warunkiem
  3. PPK to pułapka, żeby ukraść Polakom pieniądze?! Szokująca teoria
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News