Lepiej przygotujcie gotówkę! Klienci tych banków zostaną odcięci od własnych pieniędzy

Lepiej przygotujcie gotówkę! Klienci tych banków zostaną odcięci od własnych pieniędzy Źródło: Fot. Pixabay

Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. Tak było też i w przypadku transakcji bezgotówkowych, które dziś zdecydowanie królują nad banknotami i bilonem. Niestety, jak każdy postęp technologiczny, te rozwiązanie ma swoje minusy. Bank Pekao, ING, mBank i wiele innych będą miały problem w dostarczaniu swoich usług.

Przez cały weekend, wszyscy korzystający z internetowych przelewów, bankomatów i kart płatniczych mogą natknąć się na niemałe utrudnienia. Przerwy techniczne w spowodowane modernizacjami systemów trwają już od piątkowej nocy i potrwają przez najbliższe dwa dni. Poniżej publikujemy dla was informacje o tym w jakich bankach i z jakimi trudnościami będziecie musieli się zmierzyć.

Bank Pekao

Bank Pekao nie utrudni swoim klientom życia w stopniu znacznym. W tym przypadku prace modernizacyjne potrwają tylko 5 godzin. Przewidziane one są na piątkową noc, a konkretnie od godziny 23:30 do 04:30. Problemy mogą pojawić się z: kartami debetowymi, aplikacją PeoPay, przelewami dokonywanymi z kart płatniczych. Przestać działać mogą również bankomaty i terminale POS, które obsługiwane są przez Bank Pekao w punktach usługowo-handlowych.

ING Bank Śląski

W tym banku zmiany wprowadzane będą również w nocy, z tym że z 16 na 17 września. Przewidywane godziny to od 00:00 do 05:30. Problemy z jakimi spotkamy się w tym przypadku to: brak możliwości korzystania z wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej i systemu ING CardsOnLine. Wyjątkiem nie będą tutaj płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych, płatności BLIK, przelewy ekspresowe oraz e-kantor.

mBank

Prace modernizacyjne w tym banku zaplanowano na noc z 15 na 16 września. Trudności pojawią się od godziny 02:00 w nocy do 7:30 rano. W tym czasie klienci nie będą mogli: płacić kartą, wypłacać i wpłacać pieniędzy z bankomatów i wpłatomatów. Niemożliwe będzie także korzystanie z możliwości bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Orange Finanse

W tym przypadku ograniczony dostęp do swoich usług będziemy mieli w nocy z 15 na 16 września. Przewidywane utrudnienia wystąpią w godzinach od 02:00 w nocy do 07:00 rano. Ograniczeniom podlegać będą: transakcje kartą, wypłaty z bankomatów, wpłaty do wpłatomatów, korzystanie z serwisu internetowego i aplikacji mobilnej. Należy pamiętać, że wszystkie ramy czasowe są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Dla własnego spokoju zalecamy uzbrojenie się w cierpliwość i przygotowanie odpowiedniej ilości potrzebnej gotówki. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Szydło nie miała wyboru. Przyparta do muru musiała się tłumaczyć
  2. Wassermann puściły nerwy! Podjęła radykalne kroki, koniec zabawy
  3. ZUS bije na alarm! Nie wierzcie w te wiadomości, stracicie mnóstwo pieniędzy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News