Pilne ostrzeżenie dla klientów Banku Pekao. Możecie stracić wszystkie pieniądze

Pilne ostrzeżenie dla klientów Banku Pekao. Możecie stracić wszystkie pieniądze Źródło: unsplash/Bench_Accounting/

Bank Pekao nie zamierzał pozostawać obojętnym i by uchronić swoich klientów przed oszustwem, wydał specjalne ostrzeżenie. Ze słów przedstawicieli wynika, że sprawa jest naprawdę poważna, a gra toczy się o wszystkie oszczędności.

Bank Pekao wydał pilne ostrzeżenie, kierując je w stronę klientów. Pojawił się kolejny oszust, który wyszukuje swojej potencjalnej ofiary i w przebiegły sposób, pozbawia ją jakichkolwiek środków do życia. Nikt, kto posiada swoje konto we wspomnianej spółce, nie powinien lekceważyć tego komunikatu. 

Bank Pekao wydaje pilne ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić wszystkie pieniądze 

Jak się okazuje, problem pojawił się już w maju bieżącego roku, jednak wraz z biegiem czasu zaczął narastać. Przedstawiciele banku informują, że do klientów napływają fałszywe maile, które ostatecznie mogą prowadzić do zniknięcia wszelkich oszczędności z konta, a tym samym wzbogacenia się cyberoszusta. Bank Pekao postanowił podjąć zdecydowane kroki i wydał pilny komunikat, informując o wspominanych wiadomościach i wielkim zagrożeniu. 

- Fałszywe wiadomości e-mail, informują o zablokowaniu dostępu do konta. Korespondencja wysyłana jest z podszywającej się pod bank skrzynki pocztowej. Prosimy nie klikać w linki umieszczone w takich e-mailach - podaje biuro prasowe banku. 

Przedstawiciele informują, że strona do złudzenia przypomina rzeczywistą stronę banku, dodają jednak, że nie ma ona nic wspólnego z prawdą, a informacje, które tam się znajdują są w stu procentach fałszywe. Internetowy oszust opracował plan, jak w taki sposób pozyskać dane, niezbędne do zalogowania się na internetowe konto bankowe i tym samym pozbawić ofiarę wszystkich oszczędności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak dokładnie wygląda fałszywy mail? 

Osoba, która otrzyma wspomnianą wiadomość, przeczyta w niej, że jej dostęp do konta został zablokowany, dlatego, by temu zaradzić, powinna kliknąć w zamieszczony link. Potencjalna ofiara działa zgodnie z zaleceniami, a następnie zostaje przekierowana na kilka wirusowych stron, które ostatecznie doprowadzają ją do rzekomej strony banku. Pojawia się wówczas informacja o zainstalowaniu aplikacji, która w rzeczywistości wykrada nasze dane. 

Bank alarmuje, by pod żadnym pozorem nie reagować na maila, a w przypadku, gdy dojdzie do zainstalowania aplikacji, skonsultować się z bankiem i zmienić hasło oraz login konta lub zablokować dostęp do środków.  

  1. Polak pokrył tatuażami całe ciało. Potem się wykastrował. Jego wygląd przeraża
  2. Aktorka TVP przez lata była katowana przez męża. To znany i wpływowy mężczyzna. Piekło trwało 8 lat
  3. To straszne, że nikt z tym nic nie zrobił. Anna Przybylska walczyła nie tylko z rakiem
  4. Wszystko się nagrało. Wiatr podwiał jej sukienkę, a widoku czerwonego krocza Anny Muchy długo nie zapomnicie
  5. Syn Martyniuka wydał oświadczenie ws. swojego małżeństwa. To zaprzecza wszystkiemu, o czym mówił do tej pory
  6. Ujawnił nieznane dotąd kulisy śmierci Dawidka. Tata rzucił się na uwięzione dziecko

Źródło: pomorska  

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu