Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków. Powód nie zostawia złudzeń, nie jest dobrze

Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków. Powód nie zostawia złudzeń, nie jest dobrze Źródło: pixabay.com jarmoluk

Bank przestaje być miejscem, w który Polacy chcą trzymać swoje oszczędności. Informacje, które obiegły media, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Mieszkańcy naszego kraju masowo wypłacają pieniądze. Powody takich decyzji są zaskakujące. Wiemy, co motywuje obywateli do rezygnacji z dotychczasowych usług bankowych.

Polskie banki zanotowały największy odpływ depozytów terminowych w historii. Z bankowych lokat wypłacono w czerwcu prawie 12,5 miliarda złotych. Klienci coraz częściej decydują się na rezygnację z oprocentowanych usług oszczędnościowych. Polacy skłaniają się obecnie ku innym formom inwestowania swoich pieniędzy. Powody ich decyzji nie pozostawiają złudzeń, nie jest dobrze.

Bank nie jest już miejscem, w którym Polacy chcą przechowywać oszczędności

Odpływ środków, który zanotowano w ubiegłym miesiącu, jest najwyższy od czternastu lat. Bank NBP poinformował, że pod koniec czerwca kwota, która znajdowała się na lokatach Polaków wynosiła 250,3 miliarda złotych. Miesiąc wcześniej pieniędzy było o 250,3 miliarda złotych więcej, czyli 262,8 miliarda złotych. O lutego, czyli jeszcze z czasu sprzed pojawienia się finansowych skutków pandemii koronawirusa, saldo bankowych lokat Polaków spadło o ponad 40 miliardów złotych. To jeszcze nie koniec. Eksperci przewidują, że trend na zamykanie depozytów będzie trwał jeszcze przez kilka miesięcy. Powód jest zaskakujący.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na skutek konsekwencji związanych z zamrożeniem gospodarki, od pewnego czasu obserwuje się tendencję do pogarszania warunków lokat oszczędnościowych przez banki. Osoby, które zakładały depozyt na początku bieżącego roku, mogą spotkać się z propozycją odnowienia usługi na poziomie nie kilku procent, a zaledwie kilku promili. Tak nisko oprocentowana lokata nie jest dla Polaków korzystnym rozwiązaniem. Mieszkańcy naszego kraju coraz częściej inwestują w inne formy, a także decydują się na przeniesienie środków finansowych na zwykłe konta i depozyty terminowe, z których w każdej chwili można pobrać pieniądze.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Szkodliwy nawyk, któremu praktycznie wszyscy ulegamy. Może prowadzić do poważnych problemów

Przyczyną takiego postępowania jest chęć tworzenia tak zwanych poduszek finansowych. Wiele osób próbuje lokować kapitał w inny sposób. Minister Finansów, zaobserwował rosnące zainteresowanie detalicznymi obligacjami skarbowymi i złotem inwestycyjnym. Pieniądze wpływają także do o funduszy inwestycyjnych, a także na rachunki maklerskie. Wiele osób interesuje się także rynkiem nieruchomości. Wszystkie te rozwiązania wiążą się z większym ryzykiem, niż usługa oferowana przez bank, ale także dają szansę na znacznie wyższy zarobek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy mieli nadzieję na inny finał. Niestety, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  2. Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasne
  3. MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
  5. Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Przygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmem    
  8. Próbowała wielu przepisów na ciasto drożdżowe, ale tylko jeden jest hitem. Pochodzi z zeszytu babci
  9. Pilne: Nie żyje Andrzej Bądkowski

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News