Kobieta wypłaciła 160 tysięcy złotych i wyrzuciła je do śmieci. Policja wydała w tej sprawie apel

Kobieta wypłaciła 160 tysięcy złotych i wyrzuciła je do śmieci. Policja wydała w tej sprawie apel Źródło: Unsplash / Jilbert Ebrahimi

Bank wypłacił jej oszczędności życia, a kobieta zostawiła 160 tysięcy złotych w koszu na śmieci. Policja apeluje o ostrożność, coraz więcej osób pada ofiarami sprytnych oszustów. Każdy może paść ofiarą oszustów.

Bank wypłacił kobiecie 160 tysięcy złotych. 50-latka padła ofiarą wyjątkowo podłego oszustwa, przez które zostawiła oszczędności życia w koszu na śmieci. To nie pierwsza oszukana osoba w polskim mieście, policja ostrzega i apeluje o wyjątkową ostrożność. Znikają ogromne sumy.

Bank wypłacił jej z konta 160 tysięcy złotych

Polska policja prosi, by zachować wyjątkową ostrożność przy operowaniu dużą gotówką. 50-latka wypłaciła z banku 160 tysięcy złotych. To były oszczędności jej życia. Odezwali się do niej oszuści, podający się za funkcjonariuszy policji. Przekonali ją, by zostawiła pieniądze w koszu na śmieci. W ten sposób straciła wszystko, a ogromna kwota najpewniej trafiła w ręce oszustów.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Ofiarami wyjątkowo podłego oszustwa padło już 6 osób, wszystkie były mieszkańcami Krakowa. Z ich portfeli zniknęło w sumie ponad pół miliona złotych.

W celu wypłacenia dużych sum pieniędzy bank odwiedziło już kilka osób. Przez oszustów stracili oszczędności życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oszuści namawiają do przekazania pieniędzy przez telefon, a ich ofiarami padają głównie osoby w podeszłym wieku. Przestępcy podają się za funkcjonariuszy policji, którzy rzekomo prowadzą tajną akcję wymierzoną przeciwko hakerom lub nieuczciwym pracownikom banku. Tym zyskują zaufanie potencjalnych ofiar oraz namawiają je do przekazania im pieniędzy, żeby były bezpieczne.

- Tym sposobem 80-latek przelewając pieniądze na różne konta stracił ponad 230 tysięcy złotych, a 50-latka wypłaciła z banku i pozostawiła 160 tysięcy złotych w… koszu na śmieci. Inni poszkodowani przekazywali pieniądze np. podstawionym „kurierom” - poinformował młodszy inspektor Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dzisiaj grzeje: 1. W gabinecie ginekologa umieszczono ukrytą kamerę. Ofiar mogą być setki, internauci szukają sprawcy

2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Policjanci apelują o wyjątkowa czujność, szczególnie wśród starszych osób. Proszą o przekazanie informacji wszystkim bliskim. Podkreślają, że nigdy nie wtajemniczają obywateli w prowadzone przez siebie tajne akcje oraz absolutnie nie proszą ich, by przekazywali im jakiekolwiek pieniądze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News