Banki apelują do klientów, pod żadnym pozorem nie wolno klikać w podobną wiadomość. Można stracić wszystkie pieniądze

Banki apelują do klientów, pod żadnym pozorem nie wolno klikać w podobną wiadomość. Można stracić wszystkie pieniądze Źródło: unsplash/John Schnobrich/

Popularny Bank w Polsce pilnie apeluje do wszystkich swoich klientów. Po kliknięciu w podobną wiadomość można stracić wszystkie pieniądze. Sprawa jest naprawdę bardzo poważna.

Znany bank bije na alarm i przestrzega Polaków przed kliknięciem w podejrzaną wiadomość. Wystarczy jeden ruch, by wpaść w sidła oszusta i w sekundę stracić wszystkie swoje oszczędności. Pieniądze tysięcy klientów placówki są zagrożone, każdy powinien to przeczytać. 

Pod żadnym pozorem nie klikajcie w podobną wiadomość. Bank pilnie ostrzega 

Bank Credit Agricole wystosował specjalne oświadczenie, w którym przestrzega swoich klientów przed działaniem internetowego oszusta. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, na skrzynkę mailową są rozsyłane wiadomości, które przekierowują do zalogowania się na "bezpieczną skrzynkę pocztową", gdzie na odbiorcę ma czekać ważna wiadomość. Tymczasem wystarczy zarejestrować się na wskazanej stronie, by oszust miał odstęp do wszystkich danych klienta banku, a tym samym jego oszczędności. 

- Wystarczy kliknąć w link i zalogować się do serwisu internetowego. Wiadomość jest fałszywa, a link prowadzi do podrobionej strony logowania, umieszczonej pod adresem nienależącym do banku. W żadnym wypadku nie należy wprowadzać na tej stronie jakichkolwiek danych. Przypominamy, że bank nigdy nie wysyła podobnych wiadomości, nigdy też nie zamieszcza w poczcie elektronicznej linków do stron logowania - wyjaśnia Credit Agricole na swojej stronie internetowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jeżeli jednak odbiorca zarejestrował się na przekazanej przez oszusta stronie, a jego dane zostały skradzione, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem. Czas ma w tym wypadku ogromne znaczenie, bowiem po zalogowaniu wystarczy chwila, by fałszywy adresat korespondencji mógł wykraść z konta wszystkie pieniądze. 

Dzisiaj grzeje: 1. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
2. Polacy pokochali go za kultowe seriale na TVN, TVP i Polsacie. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat

- Uwaga! Obserwujemy powrót phishingu na systemy bankowości elektronicznej. W tej kampanii przestępcy serwują stronę logowania przypominającą ING z logiem Credit Agricole. Wszystko zaczyna się od nieskładnie napisanej wiadomości o "aktualizacji do wykonania" - ostrzega CERT Polska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. TVP właśnie poinformowało o przerażającej śmierci ukochanego sportowca. Fani za granicą są zdruzgotani i oszołomieni
  4. Podczas transmisji na żywo Jackowski nagle miał wizję. Łapał się za głowę, mówił straszne rzeczy i machał rękoma
  5. Lekkie i puszyste ciasto bez pieczenia po prostu rozpływa się w ustach. Prosty przepis na niebo w gębie

Źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News