Jest pilne ostrzeżenie dla Polaków. Nowy sposób oszustów poraża, możecie stracić wszystkie pieniądze z konta

Jest pilne ostrzeżenie dla Polaków. Nowy sposób oszustów poraża, możecie stracić wszystkie pieniądze z konta Źródło: pixabay / BeatriceBB

Bank musiał zareagować po raz kolejny. Oszuści znów próbują przejąć oszczędności klientów wykorzystując popularną ostatnio praktykę. Ważne, aby zwrócić na to uwagę i przytomnie spojrzeć na otrzymywane wiadomości.

Bank Millennium stał się celem oszustów i zmuszony został do reakcji, gdyż spryt oraz pomysłowość złodziei naprawdę poraża. To niesamowite jak dobrzy są w swoim fachu.

Nieistniejąca premia

Bank wydał informację, iż pojawiająca się w mediach społecznościowych reklama, gdzie wykorzystane jest logo Millennium nie jest w żadnym stopniu kampanią reklamową należącą do spółki. Jest to nic innego jak kolejna próba oszustwa przy wykorzystaniu lustrzanej formy wizerunkowej. Różnice w wyglądzie logo są tak dyskretne, że klienci praktycznie nie są w stanie zauważyć różnicy, a proponowana przez naciągaczy oferta jest nader interesująca. Reklama głosi, iż bank rozdaje aż 900 złotych premii, a jedyny warunek konieczny do otrzymania pieniędzy to posiadanie na swoim koncie jedynych 5000 złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

W teorii aby otrzymać ekstra pieniądze klient musi wpisać kod, a przelew dojdzie do niego w późniejszym czasie po weryfikacji przeprowadzonej przez bank. Przeważnie jeśli coś brzmi zbyt dobrze to nie jest prawdziwe, dlatego tak ważne jest aby przy korzystaniu z bankowości internetowej zwracać szczególną uwagę na poprawność stron, na których się logujemy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów, służby prowadzą nierówną walkę. Ogromny pożar w polskiej miejscowości

2. Żona Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kim jest piękność, która dogryzła Agacie Dudzie?

Dziś jeden bank, a jutro kolejny

Pomysłowość oszustów nie zna granic, a możliwości zmiany ich form wyłudzania pieniędzy jest praktycznie nieograniczona. Bank Millennium podkreślił, że z kampanią, którą można zaobserwować na facebook'u nie ma nic wspólnego i skorzystanie z kodu to zwyczajna forma wyłudzenia danych koniecznych do logowania na stronę banku przez klienta indywidualnego i choć wydawać by się mogło, że jeśli nie znajdujemy się w grupie ryzyka z racji korzystania z usług konkurencji, to należy pamiętać, iż jutro fałszywe reklamy z propozycją zdobycia darmowych pieniędzy mogą ukazać się pod szyldem innego banku.

Niestety poziom zaawansowania sztuczek wykorzystywanych przez oszustów staje się coraz wyższy. Ostatnio przed nieuczciwymi praktykami ostrzegał bank PKO BP, którego interesanci dostawali wiadomości z plikiem, który instalował złośliwe oprogramowanie na prywatnych komputerach po czym zapisywał wszystkie hasła używane przez użytkowników. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  2. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach
  3. Najsilniejsze uderzenie na południu. Służby wydały komunikat, zagrożenie zdrowia i życia
  4. Sposób w jaki się całujesz zdradza o Tobie więcej niż myślisz. Ujawnia całą prawdę, nawet najbardziej skrytą
  5. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, nie żyje Norbert Betlejewski
  6. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News