Nigdy nie wyrzucaj skórki od banana. Jeśli ma ten kolor, popełniasz ogromny błąd

Nigdy nie wyrzucaj skórki od banana. Jeśli ma ten kolor, popełniasz ogromny błąd Źródło: Pexels.com / Julia Kuzenkov

Banan to owoc idealny - nie dość, że jest smaczny i sycący, to nawet nie trzeba go pakować. Jak się okazuje, niezwykle cenne właściwości ma nie tylko jego miąższ, ale także skórka. Nie warto jej wyrzucać, może przydać się do wielu rzeczy.

Banan ma niesamowite korzyści zdrowotne, jednak nie podejrzewalibyśmy, że chodzi nie tyle o jego miąższ, co skórkę. Dietetyczka Susie Burrell dokonała zaskakującego odkrycia. Kobieta twierdzi, że jedzenie skórki od banana skutecznie pomaga w odchudzaniu, poprawia wygląd skóry i wpływa na jakość snu. Wszystko zależy od koloru skórki, który ma znamienne znaczenie. 

Banan pomaga wybielać zęby

Według Native American News, skórka od banana skutecznie wybiela zęby. Wystarczy regularnie przez minimum dwa tygodnie pocierać zęby jej wewnętrzną częścią. Co więcej, w skórce znajdują się antyoksydanty - enzymy bardzo pozytywnie wpływające na stan naszej skóry. W związku z tym warto po umyciu twarzy natrzeć ją wewnętrzną stroną skórki od banana. Na końcu trzeba odczekać około pół godziny i ponownie umyć twarz ciepłą wodą. Efekt jest naprawdę zdumiewający. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kawałki skórki z banana można także umieścić w pojemniku z szamponem lub odżywką albo zmiksować je z odrobiną wody w blenderze i otrzymaną papkę umieścić na włosach na około 30 minut. Już po kilku zastosowaniach nasze włosy staną się intensywnie nawilżone, mocniejsze i bardziej lśniące. 

Skórka od banana jako niezbędnik pani domu

Jak się okazuje, przecieranie liści roślin domowych skórką od banana sprawia, że oczyszczają się z kurzu i przez długi czas pięknie się błyszczą. Ta metoda działa jednak wyłącznie w przypadku skórki świeżego owocu. Jeśli banan będzie przejrzały, pozostawi na liściach brunatne włókna. Równie dobrze można też podlewać kwiaty wodą z zalanymi wcześniej skórkami. Ten płyn dostarczy im cennych minerałów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Widzowie go kochali, zmarł po nagłej chorobie
2. Ukryta kamera nagrała co tata robi z 4-letnią córką w jej pokoju. Gdy mama zobaczyła nagranie, natychmiast musiała zareagować

Warto zaznaczyć, że oprócz liści, skórka od banana idealnie nadaje się do polerowania butów. Efekt połysku uzyskuje się natychmiastowo. Podobnie będzie w przypadku sztućców, zwłaszcza tych srebrnych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąć
  3. Papież zmarł podczas stosunku z mężatką. Porażające szczegóły nieznanej szerzej historii
  4. Nic na wskazywało na najgorszy obrót spraw. Zmarł nagle w szpitalu, po wyjściu rodziny
  5. Wszedł do łazienki i prawie dostał zawału. W pralce zamknięte było jego dziecko, natychmiast rzucił się na ratunek

Źródło: Wprost 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News