Profesor Senyszyn opublikowała na Twitterze wpisy, w których cieszy się z dramatu Legii Warszawa, która po powrocie do Ligi Mistrzów została zmasakrowana przez Borussię Dortmund 6:0 i to przed własną publicznością. Konto prof. Balcerowicza, które zacytował Rafał Ziemkiewicz jest nieprawdziwe.

Prof. Joanna Senyszyn dopiekła Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nawiązując do sportowego spotkania w Warszawie napisała „Kaczyński – Merkel 0:6”. Na Twitterze cytowany jest również prof. Balcerowicz, który miał twierdzić, że klęska stołecznego klubu to nauczka dla „faszyzujących kibiców Legii”. Ekonomista miał przyrównac fanów warszawskiej drużyny do kibiców Borussii, którzy wspierają uchodźców. Szybko okazało się, że konto, z którego pochodzi wpis jest nieprawdziwe.

Poniżej prezentujemy wpisy profesor Senyszyn i rzekomy wpis profesora Balcerowicza. Te znalazły zarówno zwolenników jak i przeciwników. Na nieprawdziwe konto Balcerowicza nabrał się prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, który uważa, że jest to „wielka radość małych ludzi”.

A jakie jest wasze zdanie?

PILNE: Zadyma na meczu Legii z Borussią. Awantura między Polakami a Niemcami. Kto zaczął? (video)

senyszyn-balcerowicz

borussia

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również