Belsat.eu przekazało szokujące informacje. Coraz więcej obywateli Federacji Rosyjskiej chce powiększyć Rosję do granic sprzed rozpadu ZSRR. Badani popierają ideę „przywrócenia sprawiedliwości historycznej i zwrócenia Rosji jej terytoriów”. 

Badanie zostało wykonane przez ośrodek analityczny Levada-Centr. Wynika z niego, że aż 21% Rosjan pragnie, by Białoruś została przyłączona do Rosji. Kraj ten jednak uważany jest za najbezpieczniejszego sąsiada, tzw. „małego brata”.

– Na tle złości z powodu sytuacji na Ukrainie oraz nastrojów i uczuć panujących w społeczeństwie rosyjskim, Białorusini zachowują image najmniej problematycznego „młodszego brata”, którego wciąż można przyjąć z powrotem do ciężko doświadczonej, ale ambitnej rosyjskiej rodziny – powiedziała rozmówczyni „Biełsatu”.

 

Respondenci podkreślali, że chcą by Federacja została zjednoczona do granic sprzed rozpadu ZSRR. Coraz więcej Rosjan popiera ekspansję i zwiększanie terytorium. Zwycięstwo na Krymie oraz w Donbasie zwiększyło notowania prezydenta Władimira Putina, a w narodzie obudziła się wola zdobywania coraz to większego terytorium.

Co najbardziej niepokojące, stale wzrasta liczba osób, którzy żądają zwrócenia Rosji „jej terytoriów”. Obecnie jest to już aż 40% badanych, a liczba wciąż wzrasta, ostatnio aż o 6%.

źródło: wp.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.