Sytuacja w Sejmie robi się coraz bardziej groźna! Rząd PiS stara się przypieczętować kolejne reformy w sądownictwie, podczas gdy opozycja stara się do tego nie dopuścić. Sprawa w tej chwili wydaje się przegrana dla protestujących, a jeden z polityków postanowił wyciągnąć broń ostateczną.

Kontrowersyjny pomysł Pawła Kukiza mógłby zostać dopuszczony do realizacji? Póki co są to jedynie swobodnie rzucane propozycje, ale kto wie, jak ostatecznie się to skończy. Zaniepokojony może być zarówno rząd PiS, jak i ich opozycyjni rywale.

– Chcę, by posłowie przechodzili badania psychiatryczne. Skąd pewność, że jednemu czy drugiemu nie odwali? – nawoływał Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz grozi psychiatrą! Rząd PiS w panice, wyborcy to podchwycą?

Zaskakujące słowa poseł Paweł Kukiz zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

– A skąd pewność, że jednemu czy drugiemu [posłowi – red.] kiedyś nie odwali i nie wymyśli sobie, by w ramach np. „obrony demokracji” zamiast wnosić jakieś gadżety na mównicę sejmową, wniesie tam po prostu bombę, żeby odpalić w „ramach protestu” a samobójczą śmiercią „zapisać się na kartach historii” – pisze Kukiz.

Wspomina o tym w kontekście ostatniego zachowania Joanny Schmidt, która „przemyciła” protestujących do Sejmu w… bagażniku samochodu. Faktycznie, zarówno przez rząd PiS, obywateli, jak i część opozycji zostało to odebrane jako zachowanie niezwykle ekstremalne.

– Przydałoby się wprowadzić obowiązek badań psychiatrycznych dla parlamentarzystów tuz przed objęciem mandatu. Choćby dlatego, że tych „posłów” wybierają nie ludzie, a wodzowie partii politycznych, którym często obojętna jest psychika jego żołnierza. Byleby tylko podnosił łapę tak, jak wódz sobie tego życzy. A czy wariat, przeciętniak albo pół idiota? Bez znaczenia. Ważne jedynie, by rozkazów słuchał – podsumowuje Paweł Kukiz.

Wielu internautów w komentarzach popiera ten pomysł. Wymieniają z nazwiska osób, które ich zdaniem nie przeszłyby takiego badania i w żadnym wypadku nie mogłyby sprawować władzy w Sejmie. Najczęściej wśród komentujących wymieniany jest rząd PiS i właśnie politycy tej partii.

Nie podobają mi się wasze socjalistyczne pomysły, ale akurat z tym się zgadzam. Badania psychiatryczne i szczegółową kontrola przed wejściem do Sejmu jak najbardziej! – pisze nawet negatywnie nastawiony do Kukiz’15 wyborca.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

Internauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]


Komunistyczna gwiazda? Internauci OSTRO o Gersdorf i jej obrońcach! [MEMY]