Codziennie niósł pomoc uchodźcom, a w zamian spotkała go śmierć – tak można podsumować tragedię, jaka spotkała 30-letniego psychologa z Saarbrücken. Ekspert pracujący dla Niemieckiego Czerwonego Krzyża został zasztyletowany przez Syryjczyka. Policja wciąż bada tę sprawę.

Do zdarzenia doszło w środę około południa. To właśnie wtedy 27-letni Syryjczyk stawił się w ośrodku psychospołecznym w Saarbrücken w dzielnicy Burbach, którego prowadzi Niemiecki Czerwony Krzyż. Mężczyzna spotkał się w gabinecie z psychologiem i rozpoczął z nim rozmowę.

Niestety, nagle doszło do kłótni między dwoma mężczyznami. Wtedy Syryjczyk wyciągnął nóż, który ukrywał pod kurtką i dźgnął nim psychologa. Rana była śmiertelna i 30-latek skonał na miejscu. Uchodźca próbował zbiec z miejsca zdarzenia, jednak udało się go zatrzymać. Nie wiadomo dlaczego, ale zanim go zatrzymano, mężczyzna sam sobie zadał silne ciosy nożem.

Niemiecki Czerwony Krzyż potępił tę zbrodnię nazywając ją „całkowicie przerażającym incydentem”. Rzecznik lokalnego oddziału organizacji, Martin Erbelding, stwierdził jednak, że „zawsze istnieje pewne ryzyko w pracy z uchodźcami”. Takie ryzyko ma być tym bardziej realne, że wielu z imigrantów burzy się na wieść, że ośrodki, jak ten w Burbach, badają mózgi przybyszów z Bliskiego Wschodu.

Dotąd nie wiadomo, dlaczego 27-letni Syryjczyk zaatakował psychologa. Nie są także powody, dla których mężczyzna okaleczył się przed aresztowaniem.

...

Zobacz również