Babcia publikowała zdjęcia wnuków w internecie. Jeden szczegół sprawił, że sprawa trafiła do sądu

Babcia publikowała zdjęcia wnuków w internecie. Jeden szczegół sprawił, że sprawa trafiła do sądu Źródło: Pixabay.com 12194226

Babcia opublikowała w sieci zdjęcia swoich wnuków, wkrótce starsza kobieta stanęła przed sądem. Zaskakujące szczegóły tej sprawy ujrzały światło dzienne. Staruszka nie wzięła pod uwagę jednego szczegółu, sędzia nie miał żadnych wątpliwości.

Babcia chciała pochwalić się wnukami, w tym celu umieściła ich zdjęcia w internecie. Starsza kobieta nie wzięła pod uwagę jednak jednego ważnego szczegółu. Wkrótce stanęła przed sądem, który nie miał żadnych wątpliwości. Szczegóły tej niezwykłej sprawy obiegły media.

Babcia opublikowała zdjęcia wnucząt w sieci, jej córka nie była zadowolona

W obecnych czasach wiele osób traktuje internet bardzo lekkomyślnie i nie zastanawia się nad tym, co umieszcza w sieci oraz jakie mogą być tego konsekwencje. Niedawno media obiegła historia pewnej starszej kobiety z Holandii, która postanowiła pochwalić się swoimi wnukami i w tym celu zamieściła ich zdjęcia na portalu Facebook oraz w serwisie Pinterest. Kobieta nie przypuszczała, że jej zachowanie wywoła tak zaskakujące konsekwencje.

Zachowanie seniorki zdecydowanie nie spodobało się jednak jej córce i zarazem matce rodzeństwa. Wielokrotnie prosiła seniorkę, by usunęła z sieci zdjęcia jej dzieci w wieku 5, 6 oraz 14 lat, jednak staruszka zupełnie ignorowała jej zdanie na temat udostępniania wizerunku nieletnich w internecie. Babcia nie miała zamiaru reagować na polecenia swojej córki - odmówiła usunięcia zdjęć.

Babcia odpowiedziała przed sądem za bezprawne rozpowszechnianie wizerunku swoich wnucząt

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bezradna wobec zachowania swojej matki kobieta skierowała wiec sprawę do sądu. Staruszka stanęła przed wymiarem sprawiedliwości, a sędzia nie miał żadnych wątpliwości. Przychylił się do oskarżenia, powołując się na ogólne rozporządzenie o ochronie danych, czyli RODO i nakazał seniorce natychmiastowe usunięcie zdjęć swoich wnucząt z sieci.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ wydało ważny komunikat, ogromne zagrożenie dla zdrowia. Dotyczy aż 31% Polaków i 21% Polek
2. Żona Piotra Adamczyka miała wypadek. Niestety, sytuacja jest poważna

Jak donoszą media, starsza kobieta ma 10 dni, by usunąć zdjęcia rodzeństwa z wszelkich portali internetowych, na których zostały wcześniej przez nią udostępnione. Za każdy dzień zwłoki, naliczona zostanie jej kara w wysokości 50 euro. Na razie nie wiadomo, czy staruszka planuje zastosować się do sądowych zaleceń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Badania, które warto wykonywać przynajmniej raz w roku. Nie wolno o nich zapominać
  2. Kibole Legii Warszawa chcieli spalić dom byłego reprezentanta Polski. Uratowała go interwencja premiera
  3. Rząd zniósł zakaz, wszystko miało ruszyć 6 czerwca. Rzeczywistość jest zupełnie inna, wielkie rozczarowanie dla wielu Polaków
  4. Ważna zmiana dla emerytów już od 1 czerwca. Wielu dostanie dodatkowe pieniądze
  5. Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News