Myśleli, że babcia umarła i włożyli jej gromnicę w ręce. Słysząc jej ripostę osłupieli

Myśleli, że babcia umarła i włożyli jej gromnicę w ręce. Słysząc jej ripostę osłupieli Źródło: youtube.com/ Arek Z

Babcia pewnego internauty od dłuższego czasu była dość schorowana. Kiedy staruszka położyła się na łóżku i przez dłuższy czas nie dawała oznak życia, jej rodzina pomyślała, że dla seniorki nadeszła ostatnia godzina. Gdy kobieta obudziła się i zobaczyła, że ma gromnicę w ręku, zaskoczyła wszystkich swoim znakomitym poczuciem humoru.

Babcia w trakcie świąt Bożego Narodzenia poczuła się bardzo źle i z racji swojego podeszłego wieku wszyscy myśleli, że te święta będą ostatnimi w jej życiu. Kiedy staruszka polegiwała na łóżku, rodzina zgromadziła się wokół niej, zaczęła się modlić, a na ich twarzach pojawił się smutek. Wtem staruszka się ocknęła i zaczęła się śmiać ze swoich krewnych.

Babcia "umierała" na łóżku. A przynajmniej tak wydawało się rodzinie

Do tych wydarzeń doszło podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia. Jeden z internautów, pochodzący z małej miejscowości był na uroczystości w swojej rodzinnej wsi, w której zachowały się tak stare zwyczaje, jak wkładanie umierającemu gromnicy w ręce. Kiedy jego babcia położyła się do łóżka i wszystko wskazywało na to, że schorowana seniorka umiera, na twarzach rodziny momentalnie znikł cały świąteczny nastrój.

- Dawno temu panował zwyczaj wkładania umierającym osobom, a raczej już zmarłym, gromnicy w ręce. Kiedy prababcia zaczęła odchodzić na drugi świat po długiej chorobie, wszyscy się zebrali nad jej łóżkiem i zaczęli płakać. W końcu babcia z zamkniętymi oczami wydała głośne westchnięcie, a potem nastąpiła cisza. Ktoś jej włożył w dłonie gromnicę - opowiada internauta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gromnica rozśmieszyła staruszkę

Kiedy "zmarła" poczuła, że w jej ręce wkładana jest świeca, ocknęła się z długiego snu. Okazało się, że babcia po prostu zmęczyła się obchodami świąt i postanowiła zrobić sobie drzemkę, aby odzyskać nieco sił. Kiedy zobaczyła, co robi jej rodzina, zaczęła się śmiać.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają
2. Co najmniej 90 osób nie żyje, w tym wielu uczniów. Ofiar może być znacznie więcej, tragiczne informacje z zagranicy

- Jakież było zdziwienie, kiedy "zmarła" otworzyła oczy i ze śmiechem w głosie powiedziała: "To jeszcze nie jest mój czas, ja tylko sobie przysnęłam" - opowiada internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Podchodzi do bezdomnego psa i robi rzecz, która nie mieści się w głowie. Nie wiedziała, że wszystko się nagrywa
  4. Druzgocące słowa Kurdej-Szatan. Nikt nie wiedział o dramacie, przez który przechodzi
  5. Weterynarz zajrzał do pyska psa i oniemiał. Wyciągnął przedmiot, który tkwił tam przez kilka lat

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News