Babcia dom
Wikipedia/Pece
Irmina Jach - 21 Maja 2020

Mieli wyrzucić stare prześcieradła po zmarłej babci. Gdy zobaczyli, co leży między nimi, złapali się za głowy

Babcia, która zmarła przed wieloma laty, nawet po śmierci potrafiła zaskoczyć swoją rodzinę. Gdy jej bliscy odwiedzili należący do niej dom, nie spodziewali się, jaka niespodzianka na nich czeka. Znudzone dzieci postanowiły zbudować z prześcieradeł znaną nam wszystkim z czasów dzieciństwa "bazę". Podczas przeglądania starych materiałów, trafiły na coś, czego nikt się nie spodziewał.

Nastolatkowie wraz z rodzicami postanowili odwiedzić dom nieżyjącej już babci w mieście Vendome koło Doliny Loary, na południowy zachód od Paryża. Z powodu ogólnokrajowej kwarantanny spędzali czas wewnątrz budynku. By umilić sobie pobyt we francuskim miasteczku, postanowili sprawdzić, jakie tajemnice skrywa stare domostwo.

Katarzyna W. chorobaKatarzyna W. cierpiała na poważną chorobę? Słowa lekarza mogą rzucić nowe światło na sprawę mamy MadziCzytaj dalej

Babcia zostawiła niezwykły skarb

W jednym z pomieszczeń dzieci znalazły stos starych prześcieradeł. Tkaniny były przeznaczone do wyrzucenia, dlatego nastolatkowie, zgodnie z sugestią taty, postanowili wykorzystać je do zabawy. Mieli w planach budowę znanej nam wszystkim z dzieciństwa "bazy". Nie spodziewali się, że sterta starych zniszczonych materiałów może skrywać cenny skarb. O innych tego typu znaleziskach pisaliśmy w innym artykule - jest ich aż 12.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

poród nie zapomnąPodczas porodu lekarz złapał się za głowę, a pielęgniarki zaniemówiły. Widok, którego nigdy nie zapomną, mamy zdjęciaCzytaj dalej

Po chwili szperania wśród materiałów dzieci odkryły schowane przez babcię złoto. Początkowo nie wiedziały, czym są tajemnicze znaleziska, więc szybko zapomniały o tym, co znalazły. Gdy po kilku godzinach powiedziały o nich ojcu, ten pomyślał początkowo, że chodzi o ozdobne podstawki pod sztućce, które uwielbiała jego nieżyjąca matka.

Mężczyzna skontaktował się z lokalnym licytatorem, który na podstawie pokazanych zdjęć ocenił, że znalezisko może być warte znacznie więcej, niż myśli. Dwie kilogramowe sztabki złota pochodziły z 1967 roku i były warte ponad 100 000 euro, czyli prawie pół miliona złotych. Złoto będzie przedmiotem licytacji, która odbędzie się w Venome w czerwcu.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd przedłuża zakaz obejmujący wszystkich Polaków. Szumowski i Kamiński nie mówią na jak długo

2. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik

Specjaliści szacują, że jedna sztabka może osiągnąć cenę nawet 54 000 euro. Dzieci, które znalazły skarb zaplanowały, że część otrzymanej sumy przeznaczą na ogrodowy basen, przy którym będą mogły spędzać czas w upalne dni. Nieżyjąca babcia sprawiła wnukom wspaniałą niespodziankę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja nie nadąża z wypisywaniem mandatów. Na plaże wyszły tłumy ludzi
  2. Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedział
  3. Do Polski zbliża się Gudrun. Trzeba być gotowym, w weekend ogromne zmiany
  4. Mała dziewczynka nagle zaczęła krzyczeć. Reakcja leżącego obok husky'ego zwala z nóg, wszystko się nagrało
  5. Kot urodził się z dwoma pyszczkami. Porażający widok
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy

Domowe triki w sprzątaniuGenialne triki, dzięki którym sprzątanie staje się przyjemnością. Nigdy już nie będziesz robić inaczejCzytaj dalej

Źródło: RMF24/Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News