Babcia zaatakowana w sklepie
unsplash.com Vlad Frolov
Weronika Wasiak - 7 Listopada 2020

Babcia wybrała się na popołudniowe zakupy. Została potraktowana w niewyobrażalny sposób

Babcia okrutnie zaatakowana w sklepie. Nie mieści się w głowie, czego dopuścił się jeden z klientów. Nie znał litości.

Bezbronna babcia nie mogła nic zrobić. Momentalnie zalała się łzami, gdy zaczepił ją obcy mężczyzna. Historia dotarła do mediów wywołując ogrom emocji wśród odbiorców. Kuriozalna sytuacja to wynik panujących obostrzeń.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Ciężko uwierzyć. Babcia weszła do sklepu i została zaatakowana

Ponowne wdrożenie godzin dla seniorów wzbudziło sporo skrajnych odczuć w opinii publicznej - jedni uważają je za dobre rozwiązanie, a inni wręcz przeciwnie. Przypominamy, że zgodnie z decyzją rządu między 10:00 a 12:00 we wszystkich sklepach zakupów dokonać mogą wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Taki zabieg ma zminimalizować ryzyko zarażeń wśród emerytów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Obostrzenie nie oznacza jednak, że osoby starsze nie mogą robić zakupów po za "swoimi godzinami". Nie w sposób jednak ukryć, że seniorzy pojawiający się w supermarketach przed 10:00 lub po 12:00 często muszą mierzyć się z negatywnymi komentarzami lub spojrzeniami innych.

Przekonała się o tym babcia pani Pauliny. Młoda kobieta w rozmowie z Wirtualną Polską opowiedziała o kuriozalnym zdarzeniu, którego ofiarą stała się jej krewna.

- Babcia była u lekarza i nie mogła zrobić zakupów w godzinach dla seniora. Potrzebowała kupić kilka rzeczy podstawowej potrzeby - zaznacza rozmówczyni Wirtualnej Polski.

Staruszka pojawiła się w markecie tuż po godzinie 14:00. Gdy stanęła w kolejce została zaatakowana przez innego mężczyznę, który zarzucił jej, że nie ma prawa dokonywać zakupów po godzinie 12:00 lub przed 10:00. Klient nie szczędził obraźliwych sformułowań.

Zdezorientowana babcia szybko opuściła sklep, jednak nie potrafiła ukryć łez. Pani Paulina nie może uwierzyć, że coś podobnego mogło spotkać starszą osobę.

- Mężczyzna robiący zakupy zaatakował moją babcię. Usłyszała, że to nie są godziny seniora i ma siedzieć w domu, a nie szwendać się po sklepach. Pan powiedział, że przez babcię i "jej podobnych" nie może wejść do sklepu wtedy, kiedy tego potrzebuje, a seniorzy i tak nie korzystają z tych godzin, czyli wcale nie chcą się chronić przed koronawirusem. Babci było bardzo przykro. Przeprosiła tego pana i wyszła ze sklepu. Jak o tym usłyszałam, łzy stanęły mi w oczach. Jak można tak traktować starszych ludzi? - relacjonowała dla WP pani Paulina.

W rozmowie z serwisem psycholog, Monika Kozłowska, wprost przyznała, że podobne zachowania mogą być coraz częstszym zjawiskiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Dziś wchodzą w życie zaostrzone restrykcje. Co z fryzjerem, czy kosmetyczką? Znamy szczegóły

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

- Kiedy z jakiegoś powodu ludzi zaczyna się dzielić na kategorie, takie sytuacje mogą mieć miejsce. Patrzymy wtedy na przedstawiciela grupy, a nie człowieka, który ma jakieś potrzeby. To są ludzie starsi, mają takie prawa i obowiązki, a to młodsi, którym coś się zabiera. Na przykład swobodę wyjścia w jakichś godzinach. To z kolei wywołuje narastanie niezadowolenia i frustracji, w związku z blokadą realizacji ich potrzeb - wyjaśnia ekspertka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  2. Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Olbrzymi wyciek baz danych, ponad 13 miliardów rekordów użytkowników. Polacy też zagrożeni
  7. Jej ojciec jest jednocześnie jej teściem. Córka Beaty Tyszkiewicz uwikłana w niesamowitą historię
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News