Wnuk powiedział, że babcia poszła do piwnicy. Prawda okazała się jednak o wiele gorsza, policja natychmiast musiała reagować

Wnuk powiedział, że babcia poszła do piwnicy. Prawda okazała się jednak o wiele gorsza, policja natychmiast musiała reagować Źródło: pixabay.com arembowski

60-letnia babcia została poddana kwarantannie. Gdy spróbowano skontrolować czy jest w domu, otrzymali jedynie wymijające odpowiedzi jej wnuczka. Na miejsce wysłano natychmiast patrol.

Policja chciała dowiedzieć się, gdzie jest babcia mieszkańca Wołomina. Gdy zadzwonili do jej wnuczka, stwierdził, że zeszła do piwnicy i nie może odebrać telefonu. Gdy zjawili się funkcjonariusze, prawda okazała się znacznie gorsza.

Babcia poszukiwana przez policję znaleziona w zaskakujących okolicznościach

Policjanci od początku podejrzewali, że coś jest nie tak. Patrol na miejscu zauważył, że do mieszkania, które mieli skontrolować, zbliża się 60-latka. Gdy ją skontrolowano, okazało się, że była to poszukiwana przez nich kobieta, którą poddano kwarantannie. Zeznała funkcjonariuszom, że była w sklepie.

Policjanci apelują, aby osoby, które są w kwarantannie, bezwzględnie przestrzegały zakazu wychodzenia z domu. O ile w przypadku osób, które nie są nią objęte, pozwala się na wychodzenie z domu w naprawdę istotnych celach (wyjście do apteki, zakupy spożywcze), to w tym przypadku nie ma wyjątków. O podstawowe zakupy można poprosić telefonicznie.

Przypadek krnąbrnej babci trafił do inspektoratu sanitarnego. Może ponieść poważne konsekwencje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. Również w tym przypadku funkcjonariusze przesłali informację do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wołominie - poinformował asp. szt. Tomasz Sitek z policji w Wołominie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości

2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

Jak stwierdził funkcjonariusz, obowiązek poddania się kwarantannie i jej przestrzegania to niejedynie kwestia prawna, ale również społeczna. Dlatego powinno się jej bezwzględnie przestrzegać, w trosce o zdrowie i życie innych obywateli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lublinie zastosowano eksperymentalną metodę leczenia COVID-19. Świetne rezultaty 
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne informacje. Nie żyje bardzo bliska mu osoba
  4. Media obiegły powalające nieoficjalne wieści o ojcu Oliwii Bieniuk. Sytuacja, jakiej nie było od śmierci Ani Przybylskiej
  5. Kevin Aiston bawił widzów TVP. Teraz dotknęła go największa tragedia
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News