Wnuczka zawiozła babcię do domu opieki. Tam usłyszała 6 słów, które trafiły wprost do jej serca

Wnuczka zawiozła babcię do domu opieki. Tam usłyszała 6 słów, które trafiły wprost do jej serca Źródło: Unsplash/ Andreea Popa

Babcia Lillie cierpiała na demencję, musiała trafić do domu opieki. To był trudny, pełen emocji moment zarówno dla staruszki, jak i jej wnuczki. Na pewno żadna z kobiet nie spodziewała się tak wzruszającego przywitania.

Babcia Lillie Downing zapadła na demencję. Niestety nie każdy może zająć się w odpowiedni sposób osobami, które dopada ten ciężki stan. Ludzie cierpiący na demencję czy też Alzheimera wymagają specjalistycznej opieki. Lillie musiała podjąć trudną decyzje o umieszczeniu swojej babci w odpowiedniej placówce.

Babcia trafia do domu opieki. Wyjątkowo trudny moment

Osoby cierpiące na demencję czy Alzheimera powoli tracą kontakt z najbliższymi, przestają ich rozpoznawać. Nie jest to łatwe ani dla chorego, ani dla jego otoczenia. Decyzja o oddaniu bliskiej osoby do domu opieki jest poważna i niezwykle trudna, lecz czasem może nie być innego wyjścia. Po wielu latach starań, Lillie zrozumiała, że w obliczu pogłębiającej się choroby babci, nie będzie w stanie zapewnić jej należytej opieki.

W dniu, w którym babcia miała znaleźć się w placówce, Lillie była mocno zestresowania. Bała się, jak inni pensjonariusze przyjmą staruszkę. Gdy już znalazły się na miejscu, spotkała je olbrzymia, pozytywna niespodzianka. Wszystko za sprawą jednej ze starszych pań o imieniu Gladys, która wypowiedziała zaledwie 6, prostych słów. 

6 cennych słów. Wzruszające powitanie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lillie podzieliła się tą wzruszającą historią w Internecie. Okazało się, że obawy o nieprzyjemne przywitanie babci w domu opieki były bezpodstawne. Wszystko za sprawą pewnej pensjonariuszki, która zresztą okazała się imienniczką babci. 

Pani Gladys od razu podeszła do nowej osoby i przedstawiła się. Potem obie kobiety długo siedziały obok siebie na kanapie, oglądały wspólnie telewizję, a Gladys powtarzała 6 słów, które niesamowicie wzruszyły Lillie.

Nie martw się, teraz masz mnie - powiedziała nowa koleżanka babci.

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
2. Rozrywające serce sceny na pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. Żałobnicy odprawili poruszający rytuał

Gladys, która sama cierpiała na demencję, zorientowała się, że pierwszy dzień w nieznanym środowisku może być dla nowej pensjonariuszki trudnym doświadczeniem. Dlatego zadbała, by nowa osoba nie czuła się samotnie. Ten ciepły gest wzruszył Lilie, a także internautów, którzy zapoznali się z jej historią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: Newsner

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News