Awaria w całym kraju. Wszyscy Polacy będą mieć problemy

Awaria w całym kraju. Wszyscy Polacy będą mieć problemy

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega: doszło do poważnej awarii, która może utrudnić życie wszystkich Polaków. Zagrożone są również dane osobowe każdego z nas, w tym najważniejsze numery PESEL. 

Awaria dotyczy systemów informatycznych, zwłaszcza w Systemie Rejestrów Państwowych. Według Ministerstwa Cyfryzacji źródło problemu zostało już namierzone, jednak jego naprawa i zlikwidowanie awarii może potrwać bardzo długo. Do tego czasu Polacy mogą spodziewać się problemów w załatwieniu codziennych, niezbędnych spraw związanych z dokumentacją.

Awaria rejestru PESEL

Awaria dotknie przede wszystkim tych, którzy w najbliższych dniach mieli do załatwienia ważne sprawy w urzędzie. Systemy Rejestrów Państwowych przechowują takie dane osobowe jak numery PESEL, dane dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Polacy, którzy w najbliższym czasie mieli zamiar zarejestrować dziecko, uzyskać akt stanu cywilnego, a także wyrobić dowód osobisty, będą musieli poczekać aż awaria zostanie naprawiona. A to może zająć nawet kilka dni. Dziś od godzin porannych niedostępne są takie portale jak: Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Awarii uległy także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Z racji przechowywania dużej ilości danych osobowych w Systemie Rejestrów Państwowych, są one w przypadku awarii zagrożone. Nie wiadomo do tej pory, z czym związany jest ten konkretny problem. Jeśli w grę wchodzi atak hakerski, sytuacja może okazać się nie tylko nieprzyjemna, ale i groźna. - Kolejny wyciek danych na wielką skalę. RODO made in Poland. - pisze Internauta na temat zaistniałego problemu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się dzieje z ministrem PiS? Leży w szpitalu, nie może mówić
  2. Masakra! Wziął dzieci jako zakładników, wszystkie nie żyją
  3. TVN jest pogrzebane! Sąd zdecydował
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News