Wielka awaria, służby pracują na miejscu. Wielu mieszkańców w trudnej sytuacji

Wielka awaria, służby pracują na miejscu. Wielu mieszkańców w trudnej sytuacji Źródło: screen tvn 24

Awaria w stolicy, na miejscu trwa akcja służb. W czwartek w godzinach porannych w Warszawie doszło do trudnej sytuacji, woda zalała ulice miasta. Przekazano ważne informacje w tej sprawie, cześć mieszkańców musi się dzisiaj liczyć z poważnymi utrudnieniami.

Awaria w Warszawie, służby pracują na miejscu zdarzenia. Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marek Smółka przekazał najnowsze informacje w tej sprawie. 

Awaria wodociągów w Warszawie, woda zalała ulice

Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marek Smółka, W czwartek 13 sierpnia 2020 roku w godzinach porannych doszło do poważnej awarii magistrali wodociągowej w Pasmie Pruszkowskim, czyli sieci doprowadzającej wodę na Włochy i Ursus, a także do Piastowa i Pruszkowa.

Awarii wodociągów towarzyszy masywny wypływ wody u zbiegu Alei Jerozolimskich i Popularnej. Zalane zostały m.in. parkingi okolicznych biurowców. Jak poinformował TVN, koło godziny 8 wodociągowcom udało się zakręcić wodę.

– Powoli opada. Ponadto przyjechała koparka i usuwa nagromadzony w wyniku awarii piasek. Na miejscu pracują również strażacy. Będą odpompowywać wodę, która wpłynęła do podziemnego parkingu znajdującego się obok biurowca – przekazał Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z awarią wodociągów część mieszkańców nie ma wody

Mieszkańcy dzielnic, do których woda doprowadzana jest siecią magistrali pruszkowskiej muszą przygotować się na utrudnienia. Przerwy w dostawie wody mogą potrwać do popołudnia lub nawet do piątku rano.

– Pracujemy pełnymi siłami. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Częściowo udało nam się ominąć tę awarię dostawami i część mieszkańców będzie miała wodę lub będzie to woda o niższym ciśnieniu – przekazał Marek Smółka, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Ekspert ostrzega. Polskie szkoły nie są gotowe na epidemię

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

Dodatkowo, w związku z awarią i wyciekiem wody na ulicę, warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym oraz transporcie miejskim. Na razie nie ma możliwości skrętu z Alei Jerozolimskich w ulicę Popularną.

– Linie 187, 517, 717 jadące w kierunku Ursus-Niedźwiadek / Ogińskiego kursują z pominięciem przystanku Popularna 02. Linie 127, 178, 191 jadące w kierunku Nowe Włochy / PKP Ursus / Regulska kursują ulicami: Al. Jerozolimskie – Łopuszańska (zawrotka) – Al. Jerozolimskie – Popularna do swojej trasy bez ominięcia przystanku. Linie 228 oraz 328 kursują bez pominięcia przystanków – napisano w oficjalnym komunikacie.
 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wydano pilne ostrzeżenie. Żywioł uderzy w Polskę
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Matka uczennicy została zabita podczas lekcji online. Nauczycielka i uczniowie byli świadkami najgorszego

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News