W ostatnim programie „Bez Retuszu” w TVP Info, jednym z gości był były lider Ruchu Narodowego, Marian Kowalski. Jego obecność w studiu nie spodobała się jednak działaczce lewicowej formacji. Bardzo szybko doszło do awantury. 

W ostatnim odcinku „Bez Retuszu” poruszono problem aktualnej sytuacji w Unii Europejskiej i jej przyszłości. Wśród zaproszonych przez Marka Czyża gości byli m.in. Magdalena Ogórek oraz Marian Kowalski.

Obecnośc w studiu tego drugiego wyraźnie nie spodobała się działaczce lewicowej formacji „Ostra Zieleń – Młodzi Zieloni”, która wyraziła sprzeciw wobec zapraszania – jak nazwała Kowalskiego – faszystów do publicznej telewizji. Lider Narodowców RP nie pozostawał jednak dłużny.

 – Chciałam w imieniu mojej organizacji zaprotestować przeciwko zapraszaniu Pana Kowalskiego do programu – powiedziała działaczka Zielonych.

 – A dlaczego? Niech Pani powie dlaczego? Czy ja nie mam prawa brać udziału w tym programie udziału? Czu Pani wie, że wykluczenie to oznaka faszyzmu? Ja nie będę brał udziału w programie jeśli będą zapraszani faszyści na widownię. To jest prowokacja faszystowska z Pani strony – odparował natychmiast Kowalski.

Co ciekawe, w obronie Kowalskiego stanęła Magdalena Ogórek, była kandydatka na prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=9QNsJeRYyBE

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: bez retuszu tvp info

...

Zobacz również