Podczas dzisiejszej debaty w Sejmie doszło do awantury pomiędzy opozycją a obozem władzy. W pewnym momencie, na znak Jarosława Kaczyńskiego, rząd i posłowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę plenarną.

Podczas dzisiejszych obrad Sejmu, premier Beata Szydło, przedstawiła informację rządu w sprawie komunikatu Komisji Europejskiej, która zarzuca rządowi PiS łamanie standardów demokracji i żąda rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego do poniedziałku.

Jak oświadczyła szefowa rządu PiS, jej obóz będzie słuchał jedynie opinii Polaków, a nie Unii Europejskiej. Według Szydło, to Komisja Europejska, a nie PiS, ma dzisiaj poważne problemy z reputacją i poparciem społeczeństwa.

Na te słowa premier zareagował przewodniczący Platformy, Grzegorz Schetyna. Lider opozycyjnej partii zarzucił obozowi władzy profanację polskiej konstytucji.

 – Polska się za panią wstydzi. Sprofanowała pani konstytucję tutaj, na oczach całej Polski i Europy – powiedział Schetyna zwracając się do Szydło.

Natychmiast po tych słowach, na znak Jarosława Kaczyńskiego, wszyscy posłowie obozu władzy i rządu Prawa i Sprawiedliwości zaczęli wychodzić z sali.

https://www.youtube.com/watch?v=FCPe-hG4em8

Po chwili jednak Beata Szydło i jej formacja wrócili na salę plenarną. Szefowa rządu przemówiła wtedy z mównicy i stwierdziła, że nigdy wcześniej opozycja nie okazywała takiej pogardy wobec rządu, jak obecnie.

Nie jesteśmy autorami stronniczego nagłówka nad filmem z premier Szydło. Prosimy o samodzielną ocenę wystąpienia. 

https://www.youtube.com/watch?v=xCRPsorSqdg

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również