11 latka z Aspergerem jest tyrana przez nauczycieli. "Dyrektor zdjął pas kazał mi się kłaść"

11 latka z Aspergerem jest tyrana przez nauczycieli. "Dyrektor zdjął pas kazał mi się kłaść" Źródło: Screen TVN

Autyzm jest przypadłością, która wymaga od świata zewnętrznego stworzenia odpowiednich warunków dla osoby, która na niego cierpi. Niestety, zdarza się tak, że osoby dotknięte zaburzeniem przechodzą przez prawdziwe piekło. Tym razem ofiarą jest 11-latka, która dręczona przez nauczycieli napisała list do Rzecznika Praw Dziecka. Ona sama oraz jej rodzice już nie wiedzą, jak radzić sobie z tą sytuacją.

Autyzm stał się dla dziewczynki, która ledwo co stała się nastolatką, wielkim utrapieniem. TVN nagrał reportaż o niewinnej 11-latce, która wraz z mamą próbuje walczyć o komfort nauki w szkole oraz spokój psychiczny. To, co dzieje się w szkolnych murach, nie mieści się w głowie. Aby mieć dowody, mama nastolatki zdecydowała się na nagrywanie obraźliwych wypowiedzi w stosunku do jej córki. To wręcz nierealne, w jaki sposób zachowują się pedagodzy.

Przez autyzm stali się dla niej prawdziwymi katami

- Nazywam się Weronika Bartczak i mam 11 lat, chodzę do piątej klasy. Mam zespół Aspergera. Jestem poniżana przy całej klasie przez nauczyciela. Wyzywają mnie i straszą policjantem, księdzem, szkołą specjalną, więzieniem i pokojem bez klamek. Raz dyrektor i jego żona zaprowadzili mnie do pokoju nauczycielskiego i zamknęli drzwi na klucz. Pan dyrektor zdjął pas i zaczął nim walić o krzesło. Kazał mi się kłaść, kiedy się nie zgadzałam zaczął mnie szarpać i kłaść na siłę. Wyzywał mnie przy tym od najgorszych, a jego żona się śmiała. Mam zakaz zbliżania się do innych dzieci, nauczyciele opowiadają kłamstwa na mój temat. Przez to wszystko boję się chodzić do szkoły - brzmi list nękanej Weroniki.

Zespół Aspergera, na który cierpi to łagodniejsza forma autyzmu dziecięcego. Nie powoduje żadnych zaburzeń, ale charakteryzuje się trudnością w relacjach społecznych. Weronika czuje się jeszcze bardziej wycofana i zagrożona przez działania nauczycieli. Razem z mamą postanowiła nagrać zachowanie nauczycieli.

-  Ja do ciebie mówię, a ty długopis pchasz do buzi. Normalny człowiek już by to dawno odłożył. Ty nie jesteś niemowlę, że ci kupiono gryzaczka. Ty o seksie myślisz, jak gumową kaczuszkę to gryziesz. Głodna jesteś? To idź go zjedz za ścianą! - mówił dyrektor szkoły. Gryzak to rzecz, która pomaga Weronice w terapii i gryzie go podczas nerwów.

Dyrektor groził, że obetnie żółwiowi łeb i zamknie ją w pokoju bez klamek

Weronika również zeznała, że dyrektor straszył ją policją, pokojem bez klamek oraz tym, że "obetnie łeb żółwiowi". Mówił także, że by jej "wpie***lił tak, że by nie usiadła". Inni nauczyciele podczas przerw zabraniają jej kontaktów z rówieśnikami i zakazują dotykania pozostałych uczniów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy dyrektor dowiedział się o nagrywaniu, zgłosił sprawę na policję. Dodatkowo poinformował służby, że Weronika może być w domu molestowana, bo na lekcjach dziwnie "się pociera i wkłada ręce w majtki" - co nigdy nie miało miejsca. Mimo tego odbyła się sprawa w sądzie odnośnie demoralizacji. Dyrektor szkoły nie chce komentować sprawy i odgraża się, że też ma nagrania. Inni boją się o tym mówić, żeby nie powiedzieć za dużo. Wójt gminy Konopka był już wcześniej informowany o jego zachowaniu, ale dopiero po usłyszeniu nagrań postanowił zawiesić go w obowiązkach. Sprawą zajmuje się prokuratura, kuratorium i sąd.

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Piorun uderzył w Polsce! Tam były tłumy, są ranni, wybuchła panika
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu