Jeszcze kilka lat temu takie wypowiedzi w Austrii by nie przeszły. Teraz na fali antyimigracyjnych tendencji rośnie prawicowa Partia Wolności (FPO), której lider nie przebiera w słowach i żąda delegalizacji islamu. 

Lider antyimigranckiej formacji, Heinz Christian Strache, żąda delegalizacji islamu argumentując, iż jest on faszystowski i niszczy europejskie społeczeństwo. Chce by nowe przepisy zabroniły głoszenia nauk islamu, prowadzenia świątyń, jak również stosowania muzułmańskich symboli takich jak półksiężyc.

Prawo zakazujące islamu byłoby podobne do tych przepisów obowiązujących w Austrii po II wojnie światowej, które zakazywały działania partii nazistowskich i używania symboli nazistowskich. Nowe prawo uderzyłoby nie tylko w muzułmańskich turystów, ale przede wszystkim  w 600 tysięcy wyznawców islamu mieszkających w Austrii.

– Skończmy z polityką islamizacji. W innym przypadku Austriaków, wszystkich Europejczyków czeka gwałtowny koniec – mówi Strache na partyjnym wiecu.

Austriacka prawica nie chce zgodzić się na ograniczenie imigracji. Uważa, że Austria musi postawić na „ujemną imigrację”, czyli zacząć zmniejszać ich liczbę.

...

Zobacz również