Kandydat na europosła skandalicznie o Auschwitz. "To polski Disneyland"

Kandydat na europosła skandalicznie o Auschwitz. "To polski Disneyland" Źródło: Pixabay/peter89ba

Auschwitz to miejsce, które przyciąga dziś wielu turystów z całego świata. Większość ludzi przybywa tutaj, aby otrzymać cenną lekcję historii i uczcić pamięć o ofiarach II wojny światowej. Jak się okazuje, nie każdy potrafi wypowiadać się o tym miejscu w odpowiedni sposób. Słowa polityka wywołały ostatnio ogromne oburzenie.

Auschwitz to jedna z najboleśniejszych kart w światowej historii. To właśnie w tym obozie koncentracyjnym zginęły w czasie II wojny światowej miliony ludzi. Miejsce pamięci i muzeum jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata, a jego popularność z roku na rok staje się coraz większa.

Muzeum Auschwitz to obowiązkowy punkt w corocznych pielgrzymkach izraelskiej młodzieży, która w ramach akcji "March of the living" (Marsz żywych) odwiedza miejsca, gdzie ginęli ich przodkowie. Miejsce to staje się coraz bardziej otwarte na zwiedzających z różnych stron świata. Przewodnicy mówią w bardzo wielu językach, a program zwiedzania jest bardzo rozbudowany. Jak się okazuje, nie każdy potrafi uszanować pamięć o ofiarach Holokaustu.

Znany polityk o Auschwitz: "To polski Disneyland"

W politycznej debacie co jakiś czas pojawiają się kontrowersyjne wypowiedzi na temat wydarzeń II wojny światowej. Ostatnie wystąpienie prawicowego polityka wywołało ogromne oburzenie opinii publicznej. Autorem skandalicznej wypowiedzi jest pochodzący z Malty Norman Lowell, który w nadchodzących wyborach będzie jednym z kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Podczas spotkania z wyborcami, Lowell powiedział wprost, że teren byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz pełni dziś funkcję "polskiego Disneylandu". To nie jedyna oburzająca wypowiedź na temat Holokaustu, której autorem jest kandydat do europarlamentu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

 

Norman Lowell neguje Holokaust

Maltański polityk Normal Lowell jest przedstawicielem skrajnie prawicowego ugrupowania. Jego poglądy oburzają wiele osób. Kandydat do Parlamentu Europejskiego jest znany między innymi z tego, że neguje Holokaust. Twierdzi, że dramat ten nigdy się nie nie wydarzył, a statystyki mówiące o ogromnej liczbie zamordowanych są kłamstwem

Zdaniem działacza w Auschwitz zginęło "jedynie 70 tysięcy Żydów", a przyczyną śmierci nie były komory gazowe, lecz głód oraz choroby, takie jak tyfus i czerwonka. Nie da się jednak ukryć, że polityk jest odosobniony w swoich wyraźnie rasistowskich i ksenofobicznych poglądach.

Od 2004 roku Lowell próbuje bezskutecznie dostać się do Parlamentu Europejskiego. Niepokojący może być fakt, że z roku na rok liczba jego zwolenników wzrasta. W 2004 roku otrzymał 1 603 głosy, a w 2014 głosowało na niego już 7000 osób.

W sieci można zobaczyć nagranie, na którym padają oburzające słowa polityka:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Koszmarny wypadek, zginęli wykonując swoją pracę
  5. Mama małej Madzi z Sosnowca pilnie przeniesiona. Jej życiu zagrażało niebezpieczeństwo?

źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News