Ateizm może zniszczyć kamień węgielny.

Ateizm może zniszczyć kamień węgielny.

Jest to fragmentem trzeciej tajemnicy Fatimskiej, która została ujawniona przez papieża Jana Pawła II 26 czerwca 2000  – gorącego orędownika Marii.

Często wysuwane są zarzuty pod adresem ateistów, że przyczepili się do krytykowania wiary, kościoła i bez tego żyć nie mogą, a ze swojego ateizmu zrobili wiarę i misję. Uważam, że swoje zrobiły różne potyczki między teistami a ateistami i powielany jest stereotyp wynikający z braku zrozumienia wzajemnych pozycji tych dwóch przeciwstawnych punktów widzenia. Ateizm nie jest światopoglądem, wiarą, ideologią, nie jest też (w moim rozumieniu) postawą. To proste stwierdzenie i przekonanie, że bogowie nie istnieją i są tworem ludzkiej wyobraźni. Twory te mają negatywny wpływ na relacje społeczne i niechlubnie zapisały się w historii ludzkości ostatnich 2000 lat z okładem. Dzięki irracjonalnym poglądom z książki zawierającej legendy i podania ludowe,  powstało wiele stereotypów, które są przekazywane jak wirus z pokolenia na pokolenie. 1294081836_by_rgl_600 I z tego przekonania wynika moje postrzeganie i opisywanie rzeczywistości. Teiści zaś wierzą, że Bóg istnieje – tak widzą świat i tak go opisują. Różnimy się tylko jednym – teiści swoją wiarę opierają na Biblii lub innym przekazie wynikającym z geograficznego miejsca urodzenia, ateiści opierają się na logicznym myśleniu i nauce. Jestem głęboko przekonany, że pojęcie boga z ludzkiego umysłu nie zniknie, bo jest częścią ludzkiej tożsamości, więc obalanie istnienia czyjegoś wyobrażenia i wiary wynikającej z potrzeby ludzkiej psychiki nie ma sensu. Czym innym jednak jest pokazywanie fałszywych dogmatów, które przez tysiące lat narobiły szkód w myśleniu ludzi, tworząc stereotypy i podziały na tych wierzących, niewierzących i wierzących inaczej. Myślę, że zmiany, jakie dokonują się w Polsce, jednoznacznie wskazują na to, że zabobony i manipulacje kapłanów katolickich będą miały coraz większy wpływ na rządzących polityków i na podejmowane przez nich decyzje dotyczące całego społeczeństwa. Jeżeli ktoś chce nazywać to misją,  nie mam nic przeciwko, niech tak będzie. Ludzie mają swoje zainteresowania i ulubione hobby; moim jest wyszukiwanie i opisywanie absurdów religijnych, które mają destrukcyjny wpływ na decyzję ludzi odpowiedzialnych za tworzenie prawa i reprezentowanie Polski na świecie.

Objawienia Maryjne rozmnażają się przez pączkowanie.

posel-kleczy-przed-mistyczka_20070571Andrzej Duda pomógł mistyczce Myrnie Nazzour otrzymać wizę do Polski. Dzięki niemu kobieta dotarła na spotkanie ewangelizacyjne w Zembrzycach. Tam poseł ukląkł przed mistyczką i został przez nią pobłogosławiony
To zdarzenie miało miejsce 21.05.2014 r. kiedy Prezydent Elekt Andrzej Duda był posłem. Urzędnik państwowy wykorzystał swoje stanowisko, aby móc klęknąć przed kobietą, która twierdzi, że ma maryjne objawienia, a dobry Bóg raz na jakiś czas powoduje na jej ciele krwawiące rany.   "15 grudnia 1982 r. Myrna doświadczyła pierwszego objawienia się Matki Bożej. W trakciedzis-spotkaj-sie-z-myrna_19964162 modlitwy ujrzała Maryję na balkonie swego domu. Widzenie to jednak tak ją wystraszyło, że uciekła. Elias Zahlaoui, katolicki ksiądz, któremu opowiedziała swe przeżycie, poradził jej wówczas modlić się słowami: „O Maryjo, przygotuj mnie, abym dobrze Cię przyjęła i dobrze zrozumiała, co chcesz mi powiedzieć”. „Tylko tyle?” – zapytała zaskoczona Myrna. „Tak” – odparł kapłan." W sumie Myrna doświadczyła trzech objawień, zaliczyła trzydzieści sześć spotkań z Jezusem i Marią, w trakcie których  pojawiał się na jej ciele olej. Doznała także pięciokrotnie „łaski” stygmatów  – rany otworzyły się na twarzy, rękach, boku. Wykonano badania tej substancji, które wykazały, że zawiera „niemal 100% oleju pochodzenia roślinnego. Jest to przypadek o tyle ciekawy, że nawet oliwa z oliwek nie jest aż tak czysta i zawiera liczne domieszki i zanieczyszczenia”Stwierdzenie jest dość dziwaczne i mocno uproszczone. Trzeba moim zdaniem być mocno naiwnym, aby wierzyć w takie bzdury, tym bardziej, że scenariusze objawień z Medjugorie i Fatimy są takie same. Na początku wizjonerzy dostają wizji, lecą do księdza wystraszeni, ten potwierdza świętość i kult  osadza się w głowach wiernych. Myślę, że obawy co do autorytetów, jakimi będzie się kierowała „głowa” państwa polskiego , są uzasadnione tym bardziej, że prezydent elekt po wygraniu wyborów jasno pokazał, jakie ma priorytety w kwestii łączenia swoich prywatnych wierzeń z prezydenturą. Z dużym zainteresowaniem czekam na oświadczenie Watykanu w sprawie objawień w Medjugorie, tym bardziej że główne media katolickie w ciągu ostatnich lat zmieniają w tej kwestii poglądy jak rękawiczki. Czy proroctwo z trzeciej tajemnicy Fatimskiej zamieszczone w tytule wpisu ma szansę się spełnić?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News