Atak na polski MSZ! Chcieli przejąć kontrolę

Atak na polski MSZ! Chcieli przejąć kontrolę

Zmasowany atak na polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Grupa agresorów wzięła sobie za cel przejęcie kontroli nad MSZ. Ofiarami ataku padł personel.

O ataku właśnie poinformowało ministerstwo. Jak podało ministerstwo, któremu przewodzi Jacek Czaputowicz, resort znalazł się na celowniku hakerów. Ci postanowili przejąć kontrolę w resorcie. Mieli ją uzyskać za pomocą wiadomości mailowej, którą wysłali do kilkudziesięciu pracowników polskiego MSZ. W tej podawali się za  Instytut Polski w Londynie, który miał we współpracy z British Airways przygotować dla urzędników niesamowitą ofertę na przeloty z Polski do Londynu. ZOBACZ TAKŻE: Pawłowicz nieoczekiwanie uderza w Kościół. "Jak tam frekwencja na mszach, co?"

Atak na MSZ w profesjonalnym wydaniu

Nie da się ukryć, że atak był przeprowadzony w niesamowicie profesjonalny sposób. W mailu zadbano o poprawność językową i zaimplementowano cały szereg słów ze słownika urzędowego. Co więcej, hakerzy przygotowali domenę internetową niemalże tożsamą z prawdziwą stroną Instytutu Polskiego w Londynie. Po wejściu we wskazany link pracownicy MSZ mieli ściągnąć polik ZIP, który po rozpakowaniu uruchomiłby program. Ten przejąłby kontrolę nad komputerem, a następnie całą siecią zainstalowaną w resorcie. Jak podał resort, w porę udało się jednak powstrzymać dążenia hakerów. Pliki zostały natychmiast usunięte, a sprawę zgłoszono do "stosownych organizacji i instytucji", jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu. - Szkodliwe pliki zostały zablokowane zgodnie z obowiązującymi w MSZ procedurami. Nie wpłynął on w żaden sposób na sprawne funkcjonowanie instytucji - podało biuro prasowe resortu. ZOBACZ TAKŻE: Po aferze odszedł z MSZ. UJAWNIAMY: To zwyrol kochający pedofilię, zoofilię i sadyzm źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News