Magdalena Ogórek budzi swoimi wpisami olbrzymie kontrowersje, szczególnie iż jest postacią, która rozpoczynała swoją karierę polityczną w obozie SLD. Teraz prowadząca TVP ostro krytykuje swe rodzime środowisko i mocno sympatyzuje z obozem władzy. Jej ostatni wpis na temat senatora Borowskiego wywołał prawdziwą burzę. 

– Minister Gowin wyjaśnił, że on wprawdzie głosował za, ale siedział wtedy, kiedy wszyscy wstali i bili brawo. A on siedział. To jest bardzo poważne znamię oporu. Gdzieś wyczytałem i wydaje mi się, że to oddaje istotę sprawy, że trudno stać, jak się nie ma kręgosłupa  – powiedział Marek Borowski w TVN24 komentując głosowanie ministra Gowina za zmianą ustawy o Sądzie Najwyższym.

Magdalena Ogórek postanowiła wiec uderzyć w senatora należącego do SLD.

– Panie Marku Borowski, nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie Jarosława Gowina, czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski? – napisała zaczepiając senatora.

– Kiedy wydaje się, że niżej nie można już spaść, ktoś puka od dołu w dno. Okazuje się, że to Pani Magda Ogórek. A nazwiska nie zmieniałem – odpowiedział senator.

Wpis Ogórek wywołał sporo komentarzy, szczególnie, że zaczęła dopytywać Borowskiego, czy jego ojciec przypadkiem nie zmieniał nazwiska.

– A ojciec też nie zmieniał? Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku – pytała.

Co ciekawe, w obronie Borowskiego stanęła posłanka PiS, Joanna Lichocka.

– Pani Magdo, Marek Borowski opowiadał publicznie o domu i pochodzeniu, np. w moim tekście przed laty. Pani wpis nie jest celny, ani elegancki. 

Ogórek skrytykowali również politycy SLD, Włodzimierz Czarzasty i Leszek Miller.

– Do dziś za Pani wypowiedzi się wstydziłem (bo SLD zrobiło fatalny błąd). Ale dzisiejsze Pani słowa o Borowskim są po prostu obrzydliwe – napisał Czarzasty.

W słowa Ogórek wręcz nie dowierza Leszek Miller, który wypromował byłą kandydatkę SLD na prezydenta.

– Przeczytałem. Nieprawdziwe, prymitywne i głupie – skomentował krótko Leszek Miller.

Z kolei sporo prawicowych internautów stanęło w obronie Ogórek.

...

Zobacz również