W Niemczech doszło do ataku na Polską ambasadę. Nieznani sprawcy próbowali spalić polski budynek. Sprawą zajęły się już niemieckie służby.

Na terenie polskiej ambasady w Berlinie  doszło do próby podpalenia. Przestępcy podłożyli tam kanister z łatwopalną substancją – niemal na pewno była to benzyna, choć policja jeszcze nie potwierdziła tego oficjalnie. – w który wetknęli szmatę. Materiał podpalono jednak, na całe szczęście, nie doszło do zapalenia substancji i wybuchu. W kanistrze znaleziono jedynie nadpalony fragment materiału.

Ambasador Polski w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski twierdzi, że za próbę podpalenia odpowiedzialny był jeden, zakapturzony mężczyzna. Według ambasadora, w pobliżu akurat przejeżdżał autobus, więc podpalacz przestraszył się i uciekł.

Sprawą ataku na polską ambasadę w Berlinie zajęły się już specjalny niemieckie służby – Wydział Ochrony Państwa. Policja dysponuje nagraniem z monitoringu więc można spodziewać się, że w najbliższym czasie sprawca zostanie ujęty.

źródło: onet

...

Zobacz również